Deepspot 45,4 m hluboký bazén - report za leden

Deepspot 45,4 m hluboký bazén - report za leden

12. 1. 2023 Blog

Tak jsem zakončil 5 ti denní intenzivní kurzy freedivingu v Polském #deepspotPoland - nejhlubším bazénu v Evropě (45,4m) a mám tu pár slov a poznatků pro vás.

Předně, jako vždy, a nejvíce děkuji že jste přijeli a nechali se ode mne posouvat ve vašich schopnostech. Jsem rád, že vám mám co předat i po těch letech, co spolupracujeme, a s některými z vás je to již 10 let, viď Deni...

Měl jsem tu dvě skupiny po 8 mi lidech, vždy na 3 session, a někteří z vás zůstali i na celou dobu, na delší a konzistentnější trénink. Obě skupiny byly velice různorodé, od studentů kteří se lehce trápí s ušima, až po démony kterým to tu je MĚLKÉ. S mnohými z vás jsme si tu udělali personal bests. Což je vždy nejen pro vás, ale i pro instruktora velkou odměnou. Samozřejmě jsme měli i klasické zimní problémy alias ucpané dutiny, hele, tak to prostě je, nedá se nic dělat.

Petr Václavík nešel skoro vůbec do hloubky, prostě to nešlo, tak už další session uplně vynechal a smutně na nás koukal ze břehu. Ale samozřejmě má ode mne další Deepspot zadarmo, za toto si nemohu vzít peníze...Petře to klapne.

Například s Deni Vlk jsme pracovali na pochopení a prohloubení vnímání pod vodu. Deni je hustá jak krupicová kaše. Nakonec z toho byly 30m a minutová statika dole ! A i posun na užasných 41 m hloubky.. Nemám slov. Tohle pujde mnohem hlouběji. 

Miloš PB a krásná technika a sladění nějakých chybiček, zde je vidět že je třeba potápět častěji, tak to chlape máš befelem. : ) A gratuluji moc, jsi dobrej. 30m+ klub už je trochu exclusivní !

Radovan odstranil jeho kontrakce už z 5m, a přišel do jeho freedivingu klid a pohoda, po které tam vlastně všichni tak nějak toužíme.

Roman a Deniska Majerová už pomalu potápí oba stejně, takže tu vidím určitou možnost budoucí Challenge, což mě vžy baví pozorovat, haha. Denisko, makej, von je hustej, na to že potápí teprve rok, tak 30+ a frčí, bacha na něj.Tomíno zůstal 3 dny, a zase jsme udělali obrovskej skok dopředu v pochopení freedivingu. Nakonec i statiky dole ve 45m, takže co, co spolu máme naplánované (a že toho je, tešte se, bude to hluboký) plníme na 100procent. Pomalu, s pokorou, a jasným plánem jde všechno co si vymyslíme.

Mára už střihá metr, protože odjíždí na čtvrt roku ke mě na Bali na #theoceanfreediveresort si udělat dovolenou a potrénovat ve vodě, takže se sžívá s novým vybavením monoploutve, a pracuje na technice a nese to ovoce. Fakt dobrý, bro, a za měsíc a pul na Bali naviděnou.

A z druhé skupiny se opakovala Deni Vlk, Mára, Tomíno a přibyly nové tváře.

Romanka trochu bojovala s ucpanými dutinami, ach jo, to je ta absence letního potápění, musím ti to naordinovat častěji, haha. NICMÉNĚ, hned jak si odpočinula a vzala si k srdíčku opět rady z přednášky o relaxaci, a vyrovnávacích postupech, tak tam začaly z ničeho nic padat hloubky až v tubusu, sestupy jak z výukových materialu, krasně využívá uzky kop, super pozici těla, no a nekončíme, však v únorovém (6-7-8-9 datumy) Deepspotu to rozjedeme znovu : )

A Matěj - no paráda, perfektně reflektuje co se mu řekne, a z chaotického ponoru je tam krásná pozice u lana, super safety, a hlavně nachozená hloubka a to se počítá. Mnoho nachozených hloubek do 25 i hlouběji, a tady je vidět, že už to pro něj není hloubka, ale tréninková hloubka.

Jáchym - tak přijel s 8, odjíždí s 25m. Tomu říkám se do toho vrhnout. Na začátku nevěděl nic, nakonec krasny CWT, paradní pozice hlavy, rukou, vyrelaxované statiky dole, bez chvátání, záklonů hlavy, Jáchyme, mám fakt radost.

A to nejlepší nakonec Káťa a Kuba, kde jsem Káťu díky její pěkný technice nechal především pracovat na relaxaci, a Kubu naopak na technice, aby se nám nakonec defakto sladily hloubky na stejné metry u obou, což byl předtím značný rozdíl. Kač PB, kuba parádní technika ale trochu hleník, tak a ted začíná ta challenge kdo z manželského páru bude větší frajer s metry na hodinkách. Hahaha.

No, každopádně, DEEPSPOT je skončený, a já právě sedím v autě a nechávám se vézt do Prahy a Tábora, na zátěžové testy a frrr zpět do Liberce učit Level 1 Pool only, kde vlastně, vaše cesta pod vodu, začíná.

Moc jsem si tenhle týden užil, asi skoro nejvíc za celou dobu co jezdím Deepspot, byl to pro mne naprosto euforický konec týdne, protože vaše ponory a PB byly především odměnou pro mne. Díky vám za to, a brzy zase spolu, někde. Blíží se Bali, Tenerife...


Uvidíme se.

Já vám děkuji.

Martin,
Freediving instructors international since 2006.RYCHLÝ KONTAKT