Kurz FII v bazéně - unor - report z akce

Kurz FII v bazéně - unor - report z akce

16. 2. 2023 Blog
Skončil nám další kurz freedivingu od FII – v libereckém 8,5 m hlubokém bazéně a na mě je, abych vám o tom napsal pár řádek, ano ?

Takže – opět jsem vás měl plný kurz, za což vám moc děkuji, protože to beru jako důvěru – závazek k tomu, odvádět tu nejlepší práci, o což se samozřejmě na kurzech snažím.

U mě to není jen krátký „uvod do freedivingu“, (to je pojetí učení, které nemám rád, protože jsem si vědom skutečnosti, že se s mnohými z vás už třeba nikdy nepotkám), a tím pádem do vás nad rámec kurzu Level 1 pool only hustím kromě fyziky, fyziologie a vybavení pro level 1 také pokročilé techniky dýchání, vyrovnávání tlaku ve středouší, ale například i safety, jak se chovat při rozdělení teamu v hluboké vodě, nebo třeba jak si připravit lana, bojky, a proč používat například lanyard.

V sobotu jsme tedy měli od ráno od 8h do večera do 22:15 o zábavu postaráno. Ano, čtete dobře, jsem s váma celý den a jedeme pecky, diskuze, bazén, videa, praktické skilly i terorrii.


A další den, neděle, je to o poznávání práce s vlastní hlavou – tzn jak se připraviut na statickou apnoi, jak pracuje potápěcí reflex savců, jaké jsou jezo spouštěče, jak to trénovat a posilovat. A následně záchrany z hloubek, simulace ponoru do 18m (ano, v naší 8,5 hluboké potápěcí věži se toho dá nasimulovat opravdu hodně) a další a další nové věci. Pro ty z vás, co jim vyrovnávat nejde tak dobře, tu máme nainstalovany systém na potápění nohama dolů, kde se většina z vás konečně ve vodě uvolní, vyklidní a následně – je tu „podlaha“.

Víkend skončil, a musím napsat, že jste byli skvělí, fakt. Moc se mi to s vámi líbilo, opravdu, a doufám, že na výkony, které jste předvedli, navážeme brzy někde dál. Protože, opravdu, jste byli skvělí.

Statiky atakovaly časy 4 minut i u holek, leštili jsme dno v potápěcí věži, a žili celý víkend vodou a nádechem.
A o to jde.
Díky vám moc, že jste přijeli, a především za váš čas, který jste mi věnovali, a který si již nekoupíte zpět. Snad jste ho utratili dobře.
Děkuji.
A na závěr, jako vždy, kdyby jste chtěli přijet na opáčko, tak je jako vždy bylo, a bude, u nás na freediving zdarma.

Dejte vědět.

Máme ted Tenerife, a pak další bazénový kurz (Bohužel vyprodán) 4-5 března (a hned večer po něm letím na Bali ke mně to svého #theOceanFreediveResortu, ale vypsal jsem vám ještě jeden kurz – a to 29-30 duben.

Martin a Mirka,
Fii instructors International.
Since 2006.

RYCHLÝ KONTAKT