TENERIFE - report z tripu 2023

TENERIFE - report z tripu 2023

26. 2. 2023 Blog

Okej, takže konečně sedím v letadle zpět na starý kontinent, je 1h ráno v neděli, a já to tu jdu sepsat co jsme dělali, jak si to užili, a kolik to vyšlo at máte představu, za kolik to tu můžeme pro vás udělat.

Takže předně, jak to celé začalo ?
Byl jsem v Deepspotu, a když ráno lezu na střechu #theBoudacemper cvičit jógu (venku bylo -4 stp C) tak na mě zespodu zavolá kdosi “Ahoj Martin, ako sa máš..” a tak jsem slezl, a začal konverzaci s Pavlem z Tenerife, z Atlantis Freediving. Hned za půl hodiny jsem přednesl zrovna se mnou v Deepspotu trénující Denisce plán, že pojedeme na Tenerife, pak to zavolal Mirečce - svojí ženě, a bylo domluveno.

O tři týdny později jsme už v počtu 8 lidí (ale jen jedné studentky Deni) dorazili na Tenerife. Co vám budu povídat, celou cestu Německem obří chcanec, na letišti zima, ale po příletu na Tenerife teplo, že jsi péřovku zahodil, a rukávy vyhrnul. Druhý den seznamovačka s lokalitou, a hlavně jak to chodí u Pavla v AtlantisFreediving, protože jsem o tom sice četl v rámci výzkumu hodně reportů, ale osobní zkušenost je k nezaplacení, že jo.Má to tu Pavel vymykané. Mnoho bojek, lan, závaží, rudlíky na převážení k vodě, k půjčení ploutve, šnorchly, masky, atd, perfektní zázemí na cvičení jogy, dělání brifingů, učebny na kurzy včetně možnosti videorozborů ponorů, atd. A hlavně - několik horkých sprch, aby sis po ponoru mohl trochu zahřát ruce, než se vysvlíkneš z tý zmrzlý gumy.

Tím se dostáváme k jedinému úskalí, a to je teplota vody. Hele, no, 19. Na hladině. “Dole” méně, ale ne o moc, nevím, nejdou mi hodinky, cca bych to viděl tak na 17 stp dole. Nicméně, (a to říkám já, zmrzlík) - ani nám to nevadilo, docela rychle jsme si na to nazvykali, a i proto, že jsme jeli velice intenzivní trénink one on one tak jsme ve vodě trávili většinou jen 60 min per session, někdy jednou, někdy dvakrát denně.

Spoty jsou tu dejme tomu tři, co stojí za zmínku na trénink. První je opravdu co by kamenem dohodil od břehu a tam je hloubka 20m. Pak o dvacet metrů dál, je hloubka 36-40m, dle přílivu a proudu. A nakonec ještě to hlavní, boje na 60m. Opět v pohodové cca 5 minutové kopačce od břehu - nic co bych nezažil jinde po světě.
To hlavní, co ale podle mne dělá tento spot fakt unikátním, je absence proudů a vln, což je fakt super. I ve dny, kdy jsme měli opravdu vítr, tu byly jen 20cm vlnky, což je fakt hodně super - o kus dál na horizontu jsem viděl jak se tříští dvoumetrovky o skály. Fakt pecka. Dá se tu jet i na hlubší boje - 70, 80, i kilo, ale to jsme nevyužívali.Noci jsou chladnější, cca 14 stp, ale přes den, pokud svítí sluníčko, tak je to na plavky, jak se zatáhne tak na tričko, jak zafouká tak na mikinu. Cca jako Egypt, řekl bych. Však je to skoro stejně “jižně”.

Ale nejen vodou živ je tu freediver. Bydlí tu Petr Manych, od kterého jsem byl pozvaný na čaj a motokrosovou vložku, využil jsem jen čaj, přeci jen to smrdělo průserem, já když se rozvášním, tak neznám bratra a MX tím pádem už raději ne, haha. Nicméně výlet s Deni k Petrovi a Klárce do hor kousek od Tabaiby byl fakt perfektní. Dostali jsme čaj, geopolitickou přednášku o místních zvyklostech, hippie komunitě, složení místních hornin, počasí, podnebí, školství, a už je vám jasné, že jsem tyhle informace vyžadoval především já, držka nevymáchaná, haha.
Fakt to tam mají super, a hlavně to i pronajímají, takže až sem pojedete na Tenerife, nehledejte ubytka po hotelích jak trubky, ale prvně zavolejte Petrovi a Klárce.
Došlo i na ochutnávku místních specialit, kozí sýr, vlastní džem z fíků, chleba, a dvě výborný vomáčky který jsem radši zapoměl jak se jmenují, a hlavně totální Gamechanger - Baracito - Con tado ! Exclusivo ! Totálo ! Fakt díky za pecka výlet a pohostinost…

Recipročně jsem pak Petra pozval do gumy, at se s náma zanoří, čehož využil, po roce bez potápění tam perfektním stylem potopil PB 42, vylezl ružovej jak larva a řekl : “Můžu trénovat ještě méně.” nebo tak něco. Holt, dobrej matroš se nezapře. Jo, zapoměl jsem napsat že to dává Handsfree. A my s Deni ? Tak tohle by bylo popisovat na dlouho, doháněla nás sice zima, ale Deniska potápí klidně i s jedním WU pak ponory okolo 40m, což je defakto to samé, co jsme ještě před rokem měli jako kokainový sen, před třemi týdny v Deepspotu vyzkoušeli, a nyní je to realita i ve studené vodě Tenerife.. Rozjeli jsme další tréninky, další cestu jak jít do hloubek, a budeme na tom letos hodně pracovat. Po Tomino Hyka tu teď máme taky tedy jednu slečnu, která chce potápět hloubky. Mám radost, a teším se co vymyslíme, a kam to dotáhneme.

Tenerife je tímto OVER. Bylo to opět super, moc jsem si to užil, mám mnoho nových zážitků vypálených do mé mysli tak, že se určitě promítnou do mého genetického kódu pro příští generace. Mnoho nových kamarádů, potkal jsem spoustu lidí, a já se dám do řeči s každým, takže i nové kontakty, známosti, a možnosti, kde zase dělat ten náš skvělej, mokrej, hlubokej sport.

Ted se doma během dvou hodin přebalím do Cemperu, a vyrazím na východ do Agamy, pak na jih s Cemperem objezdit pár známých, pořešit nemovitosti atd. Vratím se domů ve čtvrtek, v pátek až neděli odučím další kurz freedivingu u nás v 8,5m hlubokém bazénu v Liberci (Level 1 pool only - vyprodán) a hned po jeho skončení mizím na letiště směrem Bali, protože tam začínáme s 5 týdny intenzivního freedivingu s vámi u mě v The Ocean Freedive Resort.

Jedu ten život rychle. Obrazy střídají obrazy, vše se míhá za okny letadel, aut, lodí, ale v mojí mysli, to vše zůstava.
A o to jde.
Mejte krasné dny, snad jste se u tohoto reportu aspon trochu pobavili, a ted šup do procesu.
Jdu taky.

Ma, Switzerland, 2023, 7h ráno, neděle.  
@pimpyourlifeacademy
@atlantisfreediving
@The Ocean Freedive Resort Bali

RYCHLÝ KONTAKT