Chorvatsko 2023 - report z prvního kempu "Vraky a Jeskyně"

Chorvatsko 2023 - report z prvního kempu "Vraky a Jeskyně"

17. 6. 2023 Blog

Tak je za námi první chorvatský kurz roku 2023, a já mám opět pár, ale opravdu jen pár rychlých slov.... protože mi co ? Protože mi za chvíli začíná brifing se skupinou číslo 2 : )

Takže, 8 lidí, 8 unikátních bytostí a všichni s chutí se posouvat dolu do hloubek a času v nich strávených. Tento první kurz byl hned "Vraky a Jeskyně" plus hloubky, což v praxi znamená, že jedeme 3 dny na vraky a jeskyně, a 3 dny jedeme deep training. 

Sešla se tu velice ruznorodá parta. Od olimpionika Michala Novotného až po tatéra Mártyho a dokonce i dva kousky našich slovenských bratří, Stefana a Mikimana. 

Mohly bych tu o každém z vás napsat stránku příběhu a zhodnocení, ale nechám si to pro sebe, tedy většinu, protože každy by jste vydal na knihu...Ale aspon trochu, jak jsem vás viděl ? 


Miki trénoval hloubky, snaží se přijít na to jak správně a přesně s jeho ekvalizacemi pracovat. Je tu se mnou na nevedeném tréninku, ale to bych nebyl já abych aspon neco neukápl. Také na to máme 2 týdny, protože Miki již dávno pochopil, že týden je prostě málo. 

Stefan típl vajgl a jede pecky ! Taky na dva týdny, a to ještě bude hluboké. Začínáme zítra level 2 FII (20-40m) at má tu certifikaci ofiko a muže to tam posílat bez strachu z pojištovny : )

Bohunka - Bohu díky, že se na to nevykašlala když jí to na Bali se mnou kde jsme byli na podzim, do hloubek ještě uplně nepouštělo. Protože tady, v Chorvatsku (A  to všichni nadávaj že je tu studená voda a že jedině DEEPSPOT hahaha) to tam začalo padat, a máme tu freediverku se vším všudy. 15m je už něco - a pujde to dál. Ted se ti otevřel celý ten svět ticha, tak šup, jdeme, jsou tu dvěře a nejsou zavřený...

Gábi - další komu se otevřel podvodní svět je Gábri El Ka - opět, před necelým měsícem jsme spolu dělali kurz pool only, a jak jsem říkal : "Pojdte tomu dát ještě týden v Chorvatsku, to pujde..." a ono jo. Z "NEVYROVNAVANI" ani nohama dolu je tam krasna technika CWT do 15m, což je prostě největší radost pro mne, jako instruktora...

Martin jak přes kopírák to samé. Na kurzu před měsícem ještě moc ne, a teď již je tu také plnohotnotný freediver, s pěknou technikou, odvahou pouštět se do jeskyň za instruktorem a chutí přidat hloubku do života stran vody - a nevidíme se naposled a z toho mám největší radost...

Michal pro mne byl velká neznámá, ale od Adama byl dobře technicky naučen, a my jsme jen tomu dodali aspekt bezpečnosti stran safety, přípravy bojek, atd. Perfektně fyzicky vybavenej člověk, voda není cizí a tolik ponorů co jsme společně udělali at jiz na vraku Ledenik, nebo na Blue hole, tolik jsem dlouho s nikým nedal. Paráda Michale, fakt to bude hluboký hodně, brzy, někde. Tady o to tolik nešlo, a já si to s tebou jako pro mne novým freediverem, užil moc. 

Pepča Veselý. S Alli zapracoval na relaxaci, se mnou zapracoval na technice, a už to fakt vypadá dobře, Pepo. Taky ten klid který z tebe sálá, ten já nasávám....a jsem rád že jsme ho přetavili v hloubky, průplavy, a pohodu ve vodě i mimo ní. Díky že jsi tu byl, a v říjnu na Safari naviděnou !

Tomáš nakonec, to nejlepší na závěr. Opět se ukazuje, že když někdo přijde do freedivingu ze scuba, tak prostě pro tu bodu už má nadání a cit - a tady jsem i rád, že jsme to tam posílali hluboko a v pěkné technice, že jsme se nebáli vraků a jeskynní a žes byl taková pohodově soběstačná jednotka - o tebe člověk nemusí mít strach. Bomba !

Tak a co napsat závěrem, nebot toto je závěr ? 

Odjeli jste dneska ráno, a já tyhle loučení prostě nemám rád. Protože s váma je pohoda, a za těch pár dní tady jste ve mě nechali prostě při odjezdu trochu prázdno. Zaplní to další lidi, jasně, ale stejně to tam je. Ale když se do něj podívám, tak jsou tam...VZPOMINKY. 

A ty, neodjedou nikam.

Díky, že jste byli, jste, a budete.

Martin, konec hlášení z prvního kempu FII u mě na základně ostrova VIR.

 

RYCHLÝ KONTAKT