Chorvatsko deep kemp 2023

Chorvatsko deep kemp 2023

24. 6. 2023 Blog

Tak druhý kemp, další z letošních 14 ti týdnů tady v Chorvatsku na FII základně, je za námi. Tento byl “Deep Week” skills session, tedy o posunech vás všech do hloubky, bez standardů kurzů FII - tedy evaluace dle problémů a požadavků každého jednotlivce. 

Hned od začátku jsme se vrhli na techniku, neboť technika je naprosá alfa omega každého sportovního výkonu. Ať už učím běhání, nebo jogu, či freediving, vše začíná i končí u techniky. Dokonce taková blbost, jako závodění v autě, si žádá dost techniky od člověka - kam se koukat, jak správně pracovat s hmotností auta, a v neposlední řadě jak brzdit, kde přidávat plyn.

 

Freediving je jeden z nejsložitějších sportů na planetě zemi - přidává se do toho technika vyrovnávání tlaků, technika kopu, technika pozice těla ve volném pádu, a do toho psychika - voda, hloubka, akceptace tlaku, strach, tma, bubák, zima. Hned první den jsem je nechal rozpotápět, ale již v druhé části jsme začali řešit právě některé nedostatky, které jim zamezovaly proniknout hlouběji - především špatné provedení freefallu.

Další dny už to tam padalo.

Teorie vyrovnávání tlaku, od H lock, přes Deep frentzel techniky, samozřejmě MF, N-ch, až po kontinuál. Všichni si vybrali svou techniku, a na té jsme pak pracovali až do konce kempu. A ono to šlo. Mnoho z vás si tu udělalo PB - u některých jedinců to bylo i o více než čtvrtinu jejich dosavadního výkonu - aka posun u Jirky z 31m na 43,5. To už je porce, a tomu říkám “prolomit to skleněné dno.” Posun o metr, dva neznamená nic, ale 12m se už fakt počítá…

Měli jsme tu i jeden požadavek udělat si tu hloubkový kurz a Stefan dodělal s přehledem Level 2 FII (20-40m), splnil záchrany z hloubek, safety, přípravu vybavení, záchrany na lanyardu taháním z 30 ti metrů, a nyní akorát odklikávám certifikaci L2 - a gratuluji !

 

Byli jste skvělá parta, a mě je ctí že jste zase přijeli, jako každý rok. Tenhle kemp jsem se zasmál jak už dlouho ne, a i za to, za tuhle pohodu, vám velice děkuji.

Michale, Stefane, Deni, Jirko, Davide, Jane - díky.

RYCHLÝ KONTAKT