Chorvatsko 2023 - Level 1 (třetí kemp report)

Chorvatsko 2023 - Level 1 (třetí kemp report)

30. 6. 2023 Blog

Tak máme za sebou další kemp, tentokráte to byl Level 1 FII (0 až 20m) a já mám opět pár slovíček. 

Předně, moc jsem si to zase užil s novými tvářemi. Přibyl nám nový student Petr, a starých známých tváří bylo také poměrně dost. Jako dost, no Deniska ( letos tu bude na 6 týdnů za celé léto) Tomíno (to samé) a na poslední chvíli se přidal ještě Láďa Burýšek a Olda z lezení.

Jak řikám taková všehochuť. 

Ono ostatně, na mých kempech je to defakto jedno. Sice byl tento kurz vypsán jako Level1, ale to neznamená, že nemužou přijet i zkušení freediveři kteří jen chtějí posunout na hloubkách, pořešit jejich přípravu ať již se jedná o strečing, nebo vyrovnávání, či třeba jen tréninkové postupy na zlepšení svých nádechových schopností. 

Takže tu na kempu Petr řešil naprosté základy, Olda posuny na Level 1 hloubky, Láďa si šel pro posun na hloubkách obecně, Deni na změnu DeepFrentzel na Mouthfill, N charge, T-K-H lock a Tomíno hledal limity svých schopností na velkých hloubkách.

Povedlo se to všem. 

Petr zjistil, co je to "dělat freediving" a má před sebou další cestu dolu dohlubin (ostatně přijede za dva měsíce znovu, protože se chce posouvat a to si cením.

Olda si došel mnohem hlouběji než je Level 1 Oceanmen u FII (20m) protože si došel pro 30 a opakovaně - gratulace, a šup, příští rok musíme dodělat ten Level 2. Si bůh ! 

Láďa si totálně změnil přístup k ponorům, a nakonec to dalo moc pěkných 35metru s možnostmi dalších a dalších posunů - takže taky PB. 

Deni vyztkoušela snad všechno co šlo, a našli jsme si tu svou techniku, a tu svou cestu jak si pro ty hloubky dojít. Tolik hloubkových ponorů za 12 dní snad ještě nikdy nikdo nenachodil a fyzický fond je tu neskutečný. Bylas skvělá a teším se na další týdny tady s tebou.

Tomíno také našel co hledal, tzn nějaké limity konečně, takže také uspěch a nyní jen potrénovat a odpočinout, a za 9 dní tady opět naviděnou na pokračování tréninku se mnou - neboť plány máme velké a plíce přes 10l (dle spirometrie v H.) sem už dlouho neviděl. Tohle bude hluboký. 

Opět musím napsat závěrem, že vám díky za všechny ty chvíle dohromady, neskutečnou pomoc na apartmánech, i věcech okolo, Tomovi za donáškové služby a Ladovi za taxislužby, a vůbec, vám všem že jste tu byli. Deni, tobě jdu ted poděkovat osobně a zítra...zítra již letím na 5 dní urgentně domů. 

Mirečka, moje láska si totiž ošklivě zlomila nohu, operace, šrouby, a já měl mít teď pár dní volno tady, a holky měly přijet. Bohužel, neštěstí nechodí po mořích, ale po lidech, a já tedy letím za svými holkami domu, byt jim oporou, kterou by chlap měl být. 

Již ve čtvrtek jsem ale zpět, a přivítám další skupinu tady na ostrově Vir. A co vy ? 
Kdyby jste chtěli také, klidně přijedte...nebo přilette. Letenky z vídně jsou za 800,- kč zpáteční, což je masakr.

Já tu budu.

Díky,
Ma,
FII base Croatia, Jedenáctá sezona.

RYCHLÝ KONTAKT