TWELVE 2014 - intro

28. 2. 2014 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Časosběrný dokument o freedivingu 2O14.
12 měsíců.
12 epizod.
Cestování.
Tréningy.
Přátelství.
Život…

A hlavně FREEDIVING.
Intro našeho projektu vevnitř.

Martin, 2014.


Již dekádu vám přináším vhledy do mého života prostřednictvím našich stránek o všem okolo sportů – 720.cz. Moje cesta přišla ze snowboardingu, motorek, skateboardingu, do kol a všeho okolo nich, aby pokračovala lezením po skalách, běháním, odklonem od životního stylu „běžných“ hodnot až k úplně změně všeho a odjezdu pryč a roční práci v oceánu.

Objevil jsem opět mnoho o lidech, sobě, cestování, žití spokojeného života, přátelství a hloubkách moří i duše.

Změnil jsem se, každý den. Večer jsem byl jiný než ráno a jsem za to šťastný, za ten vývoj, absenci stagnace v duši a posunu dál, hloub. Napsal jsem vám o tom za deset let stovky článků, tisíce. Někteří mi to věří, někteří ne…ale předkládám vám to jako inspiraci, doporučení, nikoliv dogma – jen na vás je, zda se necháte postrčit, zda vás jen potěšíme, nebo zda již jste tak hluboko, daleko, že vás náš projekt již nemá čím oslovit.


A co je to co bych chtěl, aby jste si po tomto roce odnesli ?

Freediving se mi stal obživou, 5 let jsem na tom makal, studoval medicínu, fyziologii, jazyky, piloval koncept a ladil první poslední. Není to jen legrace – je za tím i dřina, píle, vůle, neustálý tréning, a hlavně mnoho práce, která přináší obrovskou satisfakci.

O tom, co znamená být profesionální freedive instruktor, o kurzech, tréningách, potu a krvi ale hlavně radosti, o roce kolem potápění a životě pro své sny – bude tenhle projekt.
A o zábavě.
A štěstí.

Chtěl bych, aby jste si odnesli inspiraci pro pohyb v hlavě i těle.
Chtěl bych, aby jste zi znova uvědomili, že můžete být čímkoliv.
A že neexistují velké překážky.

Nechte se inspirovat.
Děkuji.

Martin,
Freediving Instructors International
Horsefeathers team
2O14.


Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT