Freediving Kurz v Ostravě FII Level 1 - dobře ostraváci !

Freediving Kurz v Ostravě FII Level 1 - dobře ostraváci !

23. 1. 2024 Blog

Tak jsme po několika letech otevřeli kurz také jinde než u nás v Liberci. Jo bylo to kvůli tomu že v Liberci v bazéně se plánuje několikaletá rekonstrukce, a tak jsme se prostě museli pohnout i na jiná místa v České republice. A jak to dopadlo a jaký byl první ostravský kurz si můžete přečíst v našem novém článku.  

Do Ostravy jsem dorazil již v pátek večer a hned jsme začali všechno připravovat. Bylo toho tentokrát poměrně víc než jindy, protože jsme začali vyrábět svoje vlastní vybavení, o čemž se brzy dočtete také u nás na facebooku a dalších kanálech. Zatím ještě nemáme všechny produkty skladem, a proto mi nepřijde profesionální to vydávat již teď. Nicméně vzorky věcí jsme již na kurz brali a proto to na přípravu bylo trošku objemnější.Bazén jsme vybrali v Ostravě Porubě, protože tam bylo 4m hloubka a plavčíci i personál byli velmi vstřícní. Měli jsme pronajatou dráhu každý den na několik hodin, aby kromě teorie došlo také k pořádné porci praxe. Jak už to u nás na kurzech chodí, tak jsme procvičovali především nutné zkušenosti proto, aby byl člověk hlavně dobrým safety, a také samozřejmě vás na našich kurzech chceme co nejvíc připravit na hloubkové potápění.

Takže postupy které na kurzu děláme, nemají za cíl zaplavat si nějakou maximální vzdálenost v bazéně, poplácat se po zádech na jak dlouho umíme zadržet dech, ale spíš nasimulovat sestupy do hloubek, vyřešit vaše problémy s vyrovnáváním tlaku ve středouší, simulovat správné pozice těla při sestupu do hloubek a podobně..A to se velmi dařilo. Již dlouho jsem neměl tak šikovné studenty, jako na tomto v ostravském kurzu. Někteří z vás si bez problémů uplavali 50 metrovou vzdálenost v bazéně, kdy cíl nebyl tato distance, ale zjistit míru komfortu ve vašich ramenou, navrhnout správnou pozici pro případné budoucí plavání na vzdálenost, a samozřejmě vyřešit biomechaniku pohybu vašeho kopu. Ve statických zádržných dechu jste většinou dosáhli krásných dvou až tří minut, přičemž my máme 3 minuty jako maximální omezení doby Sta pro první kurz.

Proč ?
Protože se má hledat komunikace mezi vaším tělem formou hledání zdroje příjemných pocitů a způsobů jak vyřešit ty nepříjemné, nikoliv o čistou morální sílu kdo vydrží delší mučení CO2…Kurz byl perfektní, a když to mám shrnout, jsem rád, že jsem se po těch letech posunul i jinam do jiných měst. A tím zdaleka nekončíme, protože hned další den po tomto kurzu již jsme učili v Polsku v hlubokém bazéně, a nyní právě odjíždím na další kurz do Prahy.
Následují kurzy v Olomouci, znovu Praze, znovu Polsku a takhle pojedeme pořád dál…

Ještě jednou moc děkuji, že se nám na kurzy  hlásíte a jak vždy opakuji, beru to jako závazek odvádět tu co nejlepší práci s veškerou pokorou k tomu, že vy zase umíte něco jiného než já.


Moc vám děkuji a snad se brzy potkáme někde u slané vody.  

V závěrem bych chtěl ještě poděkovat mojí asistence Deni, která mi tento kurz byla velkou pomocí, ať již v přípravě celé té akce (protože je tak říkajíc místní), až po pomoc s naším vybavením a vším okolo.Děkuji moc.

Mejte modre dny…

RYCHLÝ KONTAKT