DEEPSPOT - přidali jsme hloubku ?

DEEPSPOT - přidali jsme hloubku ?

23. 1. 2024 Blog

Jak už jste se mohli dočíst v minulém reportu, tak hned po ostravském kurzu jsme vyrazili do Polska na několik dní, přidat tu hloubku do našich ponorů. Protože polský Deepspot má hloubku přes 45m, dá se tady vymyslet opravdu hodně.

Tyto kurzy (www.pimpyourlife.cz), jak už jste u mě zvyklí, děláme vždy v týdnu a nikoliv o víkendu. V týdnu tu totiž nikdo není, zatímco víkend je tu hlava na hlavě a někdy si tam sejdou i tři agentury z Čech. Když už je cena za vstupenky tak vysoká, snažím se aby jsme tam aspoň měli komfort na svůj trénink. Takže jako vždycky i tentokrát jsme jeli v pondělí – úterý – středa – čtvrtek - pátek.

Sešlo se vás tu tentokrát opravdu hodně, v několika po sobě navazujících kurzech a tréninkách jsme měli dohromady 18 lidí, protože jak říkám, ten komfort tréninku v prázdném bazéně využíváte s námi opravdu intenzivně.

Jako každý polský trénink řeším všechny vaše nedostatky formou je teorie, a následně správných postupů všech za sebou navazujících praktických session. Po každém tréninku následuje obsáhlý video koučink každého studenta s rozborem vašich ponorů, a jak už jsem zmiňoval, absolutně nechápu že jsou ještě některé agentury, které video koučink nedělají. Zpětná vazba toho jak na ponoru vypadáte dělá 90% celé výuky. Častokrát si představujeme  naší pozici a myslíme si, že je perfektní, což vždy způsobí velké překvapení při sledování sama sebe na videu.

A i proto následně můžeme vaše chyby efektivně opravit. Další z věcí které jsem se extrémně věnoval, je vaše mentální nastavení na hluboké ponory, kdy je třeba přestat k freedivingu přistupovat jako k úkolu, ale víc věřit svému tělu a věnovat pozornost odkud přichází absence vašich příjemných pocitů, neboť toto je základem pochopení jo sabotážních procesů vaší na přejití zaměřené podprahové mysli.  Po večerech jsme neměli moc času na žádné velké socializace, protože některé dny jsme končili i ve 22:30. Přesto se tu jeden večer našel prostor navštívit studenty na jejich ubytování, kdy nám Romča a Deni připravili úžasnou večeři. Takže nejenom freedivingem živ je člověk, ale potápění v malé skupině lidí je hodně o komunitě, a vy jí s námi budujete velmi intenzivně.

Mnoho z vás si tu opět udělalo svoje nejhlubší ponory, posunuli jste své schopnosti na úplně jinou úroveň, ať už kvůli vyrovnávání nebo čistě je hodnotě vědomostí. Vaše akceptace tlaku a vylepšení biomechaniky pohybu pak vedly nejen k těm číslům vysněným číslům, ale především ke způsobu jakými jste jich dosáhli - to znamená technicky správným ponorům. Ty ve vaší budoucnosti potom povedou k absenci různých zranění, a přesně to je forma freedivingu kterou já chci učit.

Jak se jak potápět s lehkostí a bez zranění.

Ještě jednou vám moc děkuji, že jste v tak hojném počtu přijeli, bylo to s váma úžasné a již 5 a 6 a 7 února se uvidíme v Polsku znova. My už tam jedeme o den dříve, než je vypsáno na mých stránkách, tak se klidně prosím podívejte, a kdo by chtěl potápět již v pondělí, stačí napsat.

Mějte krásné modré dny.

Ještě jednou děkuji

A…brzy budeme hodně někde.

Martin, FII

 

 

 

 

RYCHLÝ KONTAKT