Egypt report - Blue hole 2022 deep training

Egypt report - Blue hole 2022 deep training

12. 8. 2022 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Tak ano, slíbil jsem vám že vám napíšu jak jsme se měli v Egyptě. Tady je to, pohodlně se usaďte, a jdeme na to.

Egypt byl pro mne vždy tou nejjednodušší metodou jak se dostat k potápění. Letadlo je tam za 4 hodiny, moře teplý i v zimě, a lidi jsou tam moc příjemný. Lítali jsme tam na jaře, v zimě, na podzim jsme dělali safari lodě, prostě Egpyt byl dycky on my bucket list každý rok několikrát.

A pak přišel kovid shit, a dva roky to pro cestování nebylo easy. Až teď, po tý době jsme sebrali 8 studentů, kteří v Egyptě nikdy nebyli, a vyrazili jsme opět za krásami místní přírody.

Teda, hlavně moře, hahaha.

Egypt pro mne vždy znamenal hlavně Dahab, protože je tu blue hole a tahle nejznámější díra na světě byla dycky místo, kde jsem až na výjimky dělal všechny ty deeptrainingy a koucinky.

A nejinak tomu bylo i letos.

Ubytovali jsme se staronově na hotelu Topitel u Canyonu, protože to je pak na BH jen kousek a hlavně super jeskynní systém máme hned u baráku, a vo to taky de. Cena příznivá, polopenze, přímý let z Vídně, no co víc si přát.

A jak to šlo?

No, opět po dvou letech jsme obsadili Aliho Okaba v pelešárně před BH, objednali special tea a rozjeli trénink jak zamlada. Dva ponory denně, vysvětlování všeho možného, teorie, equalizační postupy (úplně nejvíc po lopatě), a individuální přístup k všem zúčastněným. Tak jak to ostatně dělám vždycky.

Večery jsme trávili v druznrm duchu zaháněním faraonovy pomsty nad decáky slivovice (někteří) a kvalitním obzerstvim v podání některých účastníků zájezdu (všichni). Vítězem titul "Obžer tydne" získává po právu a jednomyslně Mára, protože při večerních gastrogenbengách měl vyloženě alfa roli.

Pořád.

No a jak šlo potápění?

Jako, David ještě v Polsku nemohl hlavou dolů vůbec vyrovnávat, a týden na to CWTB PB 30m.

Deniska 25 PB, a opět hodně práce na uvolnění, uvědomění, a rozvoji svých schopností. Krásná práce, Deni..

Romča krásný ponory už s konečně odladenym zanořením, a moc pěkné metry a hlavně technika.

Mára bojoval s dutinama, a když to vybojoval, padal tam 30m jak zamlada a hlavně se opět naučil o tom jak, kdy, proč a jak hodně...SE PŘEŽRAT.

Tom s krásnou technikou a taky ucpanyma dutinama prošel první zkušeností s reverzním blokem, což ho ale nezablokovalo a byly tam opět hloubky jak před kovidem.

Jan, nejmladší účastník zájezdu nám ukázal, že 30m není nic co by potřebovalo nějakou přípravu, a odladili jsme tunu safety procedur, buddy teamu a hodně si to užili hlavně při dní na Canyonu. A ty hlášky... 20 let, to víš.

Lenka už nemá blok ve 12m, což beru jako největší úspěch, a hlavně kdyby tu neměla dutiny plný hlenu z ČR, tak by to šlo ještě hlouběji. Však teprve začínáme.

A Michal? To nejlepší nakonec. Z ponoru ve stylu "Epileptik na technoparty" je teď krásný uvolněný ponor do 25m, takže PB o raketu a hlavně ve stylu co nepřipomíná kousnutí šíleným myšohryzem. Pecka.

No a to je ode mne asi vše. Chtěl bych napsat teď o hodně víc, co všechno jsme tu dělali a jak si to užili, kolikrát jsme se složili smíchy a hýkali na celej resort jak když přijedou Češi do Egypta, ale víš co, to bys tam spíš měl bejt s nama příště. Protože příště bude. Hodně.

"Hodně budeme brzy někde" , jak říkala Jolanda z "Volejte věštce" než ji herzna zakukala. Tak pojeďte. Akce se sypou z rukávu, teď jedu s další partou na Freediving kurz v Liberci, pak na Maledivy, pak behaci kemp, Jogovy víkend, a roadtrip po ČR na týden s potápěním a pak už Chorvatsko 4 měsíce, Kypr, Malta, Bali do mého resortu a pak budou vánoce.

Letí to.

Tak na co čekáte? : )

Pojďte potápět s námi, protože kdo nepotapí a nečurá do neoprenu, je vyloženě podezřelý....

Ma

#pimpyourlifeacademy
Www.pimpyourlife.cz/events
Martin Cheníček
Freediving instructors international
Transcamion s.r.o

Tel : +420 777 266 305
Email : seven20@volny.cz
Web : www.pimpyourlife.cz

Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT