POTÁPĚNÍ POD LEDEM 2015

POTÁPĚNÍ POD LEDEM 2015

23. 2. 2015 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Potápění pod ledem…

Ahoj všichni co jste byli s námi, i vy, co jste s námi nebyli a jen jste o akci slyšeli – sepsal jsem vám pár slov, díky nímž vám aspoň obrazovka zprostředkuje emoce a zimu, jaké jsme zažívali o víkendu my.

Díky všem a naše akce je v reportu uvnitř.
Nádech . . . a KLIK.Inu, omáčka nazačátek musí být, krásně uvařená a okořeněná…takže historie ?
Psal se rok tuším 2010 a takže 5 let zpět, a já jsem něvěděl co roupama dělat, tak jsem si s Františekm jako safety potápěčem a kamarádem Pavlíkem, který mě k freedivingu dostal, vymyslel potápění pod ledem v Miličíně. A od té doby….si v tom jedeme, když zima dá, každý rok.

Jaká je filozofie dané věci  ? Když už dělám něco pro tu komunitu freediverů, a ona se mnou cestuje, myslím že je třeba těmto lidem taky vracet jejich přízeň v tom, že pro ně něco udělám, zorganizuji, zajistím – o tom by to mělo být. Letos jsem se tedy po návratu z Indonesie rozhodl, že jeden z víkendů bude vyčleněn na FREEDIVING POD LEDEM.

Již chvilku předtím mi mnoho lidí psalo, že chce přijet, a já to nějak nereflektoval – protože obvyklý počet kusů na této akci býval 4-6 lidí, a tak jsem si myslel, že vás i přes facebookové nadšení dorazí zase tak nějak podobně.
Mnoho z lidí mělo trochu paniku, že nebude led, ale ten, kdo zná Miličín tak ví, že tady je zima i když je jinde léto, hehe, a tak jsem se o led a jeho tlouštku ani moc nebál…teda trochu ano, ale psst.

Jaké bylo pak moje překvapení, když jste se začali sjíždět, a nakonec nás potápěčů bylo 20 !! 17 freediverů, a 3 scubáci ? Mno nechápu nic.V jakési předtuše dělám raději 4 díry, tři vedle sebe a jednu trochu dál, a říkám lidem, že je to 15m,20m,15m, a 4Om, raději, oni se pak psychicky víc připraví a když je to pak méně, cítí se lépe. Je to pak i bezpečnější : )

Takže motorovka kvičí, sekera seká, a já se kompletně cachtám ve vodě ještě než jdu do pryže. Natahujem safety lana, František je opět nejlepší a s přístrojem a rýmou jde do vody jako první a natahuje nám to pěkně pod ledem.
S Mirlikem jsme si přivezli největší dodávku co snad existuje, zapli bufíka a tak převlékání do pryže je v pohodě, ale díky teplotě, co je venku, je to vlastně v pohodě i tak – je na sluníčku 7C a nefouká ani lísteček – prostě ideál, kamarádi !

Takže ani převlékání venku není problém, a když se vracíme k lomu již v pryži odděni, cachtá se tu už pěkná řádka lidí v jámách vyřezaných.

Trochu jsem je zapoměl instruovat, že se z jam vylejzá, protože se pamatuji na kopance od lidí co si z jam dělá výřivku, tak je instruuji a pak již jde vše jan na drátkách. Tolik lidí pod ledem snad nikdy svět neviděl, my jsme snad trhli i nějaký rekord, hehe. Všichi způsobně čekají, až se další vynoří, koukají před sebe, blbnou, chodí po ledě, dělají vše pro to, aby sranda byla a zážitek z akce odnesený byl maximální..Ustí nad Labem naáčí naprosto super video, které jsem si dovolil sdílet a publikovat již včera, a na videjko od nás si ještě chvilinku musíte počkat, nevadí li…

Většina lidí zde byla tak 45 minut, ale nebyli vyjímky ani přes hodinu (opět myslím že vedou kluci z Ústí, šílenci J tam byli snad 1:30. Boha.

Já si to užívám tak nějak s lehkou nervozitou, aby vše klaplo, přeci jen je sem zákaz vjezdu, vstupu, zákaz dýchat, zákaz dělat cokoliv, (ač sem chodí topit celá vesnice včetně starosty již 1O let, hehe) a tak jsem fakt spokojenej, když nakonec vše v pohodě vychází a nikdo pod ledem nezustal. Kluci evidentně nejsou zmrzlý, a někteří se dokonce cachtají PO POTÁPĚNÍ ve vodě ještě bez neorpenu, jen tak, aby se umyli. Tomu již nerozumím, a jsem s užasem.

My pak po skončení již jen stahujeme lana, povídáme si, a u ohníčku a buřtů probíráme právě načerpané zážitky. S většinou z vás se loučíme, a vyodjíždíte k domovům zase o něco bohatší…Naše jádro ale ne. Za 2 hodiny poté, již zase stojíme po pás ve vodě, tentokrát nahatý, a koupeme se v řece. Šli jsme totiž do sauny, a pak ke mně do lesního domečku přespat a povídat…ale o tom by mohl být klidně další report. Takže asi až jindy.

Co napsat na závěr ?

MOC VÁM DĚKUJI.

Bylo to opravdu super, vše vyšlo, vy jste byli v pohodě, nikdo nikoho moc nepokopal, nikdo se neztratil, a my se tak můžeme příští rok, když budete chtít a led dá, sejít znova.

Rád dělám věci pro lidi.
Tahle mě bavila.
Brzy se potkáme, ať již kdekoliv. Děláme toho mnoho.
Stačí to tu sledovat…

Speciální díky :
Františkovi za pomoc na scuba s přípravou.
Mirlikovi za dodávku.
Dušánkovi za fotky.
Andymu za fotky a video.
Janovi Kepičovi za videjko.
Všem ostatním, že přijeli.
A BRZY NAVIDĚNOU.

Martin a Mirka,
PimpYourLife academy,
Freediving instructors InternationalMartin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT