Kurz freedivingu Liberec – gratulace !

Kurz freedivingu Liberec – gratulace !

30. 3. 2015 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Inu, co k tomu mám pořád psát…přijeli jste, nevěřili jste si, udělali jste 3 minuty STAtiku, odjeli jste : )
Ba ne….bylo toho víc, takže opět shrnutí a poděkování vevnitř…Tentokrát jsem ty kurzy měl rychle za sebou, zájemci byli a já jsem již věděl, že v létě budeme celou dobu pryč, oceán volá, a my nebudeme mít na bazénové kurzy čas.
Takže dva týdny po březnovém FII kurzu následoval opět další.


Tentokráte nás bylo 8 nových, a 3 staří freediveři (přijeli na opáčko). Než to rozjedu, chtěl bych se o těchto opáčkách zmínit – Není třeba, aby jste byli celý den s námi na učebně – to nikoliv. Jen vám umožnujeme přijet potrénovat „ skoro zdarma“ do jámy…
Máme totiž zamluvenou a zaplacenou pro vás, studenty jámu i 5Om bazén – a protože jsme první hodinu a čtvrt vždycky v 50m bazéně a ladíme safety, můžete si (s buddym) v této době (a i pak, když přijdeme my s novými freedivery) blbnout v jámě.
Sobota večer 17 – 19 a nechám vás přespat u nás, a hned v neděli ráno od 9 – 11h. Za cenu vstupenky do bazénu – tzn 200,-kč na 2 hodiny.
I s úbytkem. Vše pro vás !
: )

Tak a ad studenti. Tentokráte jsem tu měl pár Scuba divers, pár normálních lidí (myšleno nepotápěčů :) a některé velmi zajímavé situace. Tentokráte jsem byl testován i já, jestli dáváme pozor, hehe…legrace bylo opravdu dost.
Vzali jsme to tentokráte trochu obsáhleji, přidal jsem cvičení a opět jsem zjistil, že každý kurz je trochu jiný, každá skupina má jinou dynamiku a jiné dotazy a já to zohlednuji a podle toho tvořím program kurzu nad rámec výuky.Bazén byl zajímavý – trochu menší skupina nám umožnila mnohem flexibilnější výuku, a my měli více času na ladění nedostatků. Tak nějak se vykrystalizovalo, že největší problém dělá lidem zanořování. Protože toto bere až 1/3 výkonu, ladili jsme to opravdu tvrdě..

Vždy máme na kurzech někoho, komu nejde moc vyrovnávat tlak ve středouší, a ani tento kurz nebyl vyjímkou. Proto sebou taháme tu bojku a závaží, a vy pak můžete ladit sestupy hlavou nahoru, hlavou dolu, pomalu a precizně, aby ta nejdůležitější věc ve freedivingu – správné equalizace – byla vyladěná k dokonalosti, nebo aspoň byla odladěna.Večer opět probíhlay videokoučinky, které vezmou mnoho iluzí všem : ) Od toho je děláme, a od toho na ně klademe veliký důraz – zpětná vizuální vazba je k nezaplacení…

Druhý den, klasika, STATIKY. Každý cítil motýly v břiše, a nakonec se ukázalo, že nebylo proč. Procesy v hlavě jsme probraly, procesy těla jsme vyzkoušeli, tak hurá na STAtiky.
A jsem rád, že máme opět procentuálně splněno – všichni udělali limity kurzu ! Sedm lidí z osmi dosáhlo maximálních povolených časů pro level 1 – tří minut….

Nikdy mi to nikdo nevěří…a vždycky je to tak.
Grauluji.
Pak už byl jen tréning a tortura v jámě. Topil jsem vás fest, a vy jste byli fakt poctiví a dávali jste si pěkné nálože…děkuji.

Tentokrát kurz skončil docela pozdě. V 18h jsem teprve zavíral dveře za posledním člověkem u nás na domečku kde učíme, a unavenej, ale spokojenej se dal do úklidu…za což děkuji, protože nebylo co. Jste užasní, i nádobí jste umyli..jste užasní.

To ale nebylo to, co jsem chtěl hlavně napsat. Hlavně, především, bych chtěl poděkovat za vaš volný čas, který jste mi dali, a za to, že jste se rozhodli rozšířit si obzory o nový ambient – o protor pod vodní hladinou. Je tam krásně, je tam ticho, a já, a ted již i vy, tam patříme.

Opravdu se těším, až se někde potkáme. Třeba již za měsíc někde na lomu, nebo za dva měsíce u nás v Chorvatsku, kam odjíždíme na celé léto. Nebo za 3 týdny na joze ? Nebo za měsíc a půl na běhacím kempu ?

Dělám toho hodně, hodně pro to, aby jste mohli jít v sobě dál. Jsem rád, že to oceňujete, že se nám na kurzy hlásíte, že máte chuť se posouvat, dál, hloub.

Neloučíme se.
Brzy se uvidíme.


Děkuji.
Martin,
Freediving Instructors Internationals.

PS: chtěli jste po mě soupisku Chorvatska:  Tady je :
17 – 21 srpen, je váš. Řekněte si, co chcete. Vypíšu to pro vás.
Martin
Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT