BĚHACÍ KEMP - kompletní rozpis kurzu

BĚHACÍ KEMP - kompletní rozpis kurzu

6. 4. 2015 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Tááák je to tady, mám pro vás kompletní informace a rozpis našeho běhacího kempu, kam jste se přihlásili u nás na PimpYourLife.cz.

Takže, vím že jsem vás vytáhl z práce již v pátek, ale je to proto, že za víkend, což obvykle jiné kurzy (jogu, freediving) dělávám, při běhacím kempu nejsem ani náhodou schopen odučit, a předat vše, co bych vám chtěl říci....uvnitř, více.


Ahoj všichni.

Vezmu to popořádku:) Článek všichni jistě četli. . .

Prosím, abychom se sešli v pátek ve 12 : 00 na adrese :
ZŠ a MŠ Osečná (základní škola a mateřská škola Osečná), Školní 63, 463 52 Osečná.
To je cca 2O km od Liberce směrem na Stráž pod Ralskem.
Viz : 50.693131, 14.918458  (použito na google maps)

Tam máme pronajatou tělocvičnu, na celé tři dny, a i tam bude jakási naše základna, na krásném hřišti kde jsou i chatičky, v nichž budete spát…
Sociálky tam jsou, žádný strach, sprcha taktéž.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PÁTEK :

Tak, přijedete, seznámíme se, a vyrazíme na krátký běh okolo Osečné, povětšině po rovině a o délce cca 3 km – během tohoto běhu se na vás kouknu, natočím si vás, a zjistím, jakým běháte stylem, co je třeba do očí bijící a jaký je vlastně váš rituál před i po běhu.

Pak už to začne. Prosím pro všechny, na tomto třídenním kempu není můj ůkol aby jste si zaběhli svůj kilometrový Personal best, to nikoliv, a ani to, aby jste si dali nejdelší běh v životě. Popravdě, běhat budeme poměrně málo ! O to více ale budeme UČIT, jak přidat lehkost svému běhání. V mnoha hodinách teoretických a praktických postupů.

V PÁTEK ODPOLEDNE :
První den probereme
- pozitiva běhání
- běžecká zranění
- styly běhů (outdoor, indoor)
- práci s těžištěm
- cviky před a po běhu

To nám zabere čas až do odpoledne, kde bych rád, kdybychom vyrazili ještě jednou na běh, opět o stejné vzdálenosti 3 km, který ale bude rozdělen do několika fází – rovin, kopce, a seběhu.

Večer to již pro tento den necháme být, rozděláme gril, nebo oheň (dojdeme do lesa na dřevo) a probereme cokoliv vás napadne.SOBOTA :

V sobotu RÁNO se pověnujeme
- cvičení na posílení šlach, kolen
- celkově těžiště těla.
-  správné dýchání
- postoji, předklon
- rotaci pánve
- délce kroku
- práci s horní částí těla

Před obědem si půjdeme zaběhat, (cca 4 km) v této fázi vás čeká jeden výběh na kopec, který ale nebude tak zlý, jak by se mohlo zdát. Opět bude rozdělen do několika fází, nebude nutné ho vyběhnout v kuse. Vyzkoušíte si práci s těžištěm, aplikujete znalosti nabrané v teoretické části kurzu.

Tento den bude pauza na oběd, a určitě odpočinek. Odpoledne budeme pokračovat, a to :

ODPOLEDNE :
- STYLY, VZDÁLENOST, TECHNIKA -
- běžecké programy
- intervaly
- dlouhé pomalé běhy
- běhy pro radost
- běhy do kopce
- rychlé běhy
- pověnujeme se časování, vzdálenostem
- probereme nemoci a uzpůsobení běžeckému programu
- a vybavení

tuto odpolední session zakončíme opět během, tentokráte trochu pozměněná trasa, o délce cca 4 km.. Tentokráte již poběžíme v kuse, nicméně opět záleží na vás, jak budete chtít. Cílem je běžet tuto trasu lehčeji, a bez námahy.

VEČER :
doplňkové sporty pro běhání.
grilovačka, odpočinek.NEDĚLE :

Je to poslední den našeho kempu. Ráno vyrazíme na běh, již budete rozcvičení, rozehřátí, a my si dáme krásné kolečko které se vám bude určitě líbit, o délce cca 3-4 km.

Po doběhnutí proběhne opulentní snídaně, a pak se pověnujeme :
- přípravě na závody
- tréningovým programům
- jídlu, výživě, a mýtům okolo stravy
- protahování těla

Poté vyrazíme na FINÁLNÍ BĚH NAŠEHO KEMPU.
Tento běh bude delší, a tentokráte to nebude kolečko, bude to NÁVRATOVÝ BĚH. Aspekt, který bych rád, aby jste si vyzkoušeli, který vám opět ukáže novou dimenzi běhání.
Tentokráte bude tenhle běh trochu delší, cca 8 km. Nebojte se, bude rozdělen do několika fází – a vždy na sebe počkáme….a v půlce na vás bude čekat překvapení ! : )
I ti slabší z vás, budou moci skupinu DOJÍT. Nic se nebojte.
Na tento běh si také poprvé vezmete něco k jídlu, a pití a triko na převlečení.

Po doběhnutí bude následovat oběd, a pauza na odpočinek.
Následně se již jen pověnujeme kompenzačním technikám, rehabilitaci, fyziologii.

V odpoledních hodinách (předpokládáme cca 16 – 17h by celý běhací kemp končil.---------------------------------------------------------------------------------------------

TEĎ TY NEJČASTĚJI KLADENÉ OTÁZKY : )
CO SEBOU ?

1 -
prosím vezměte si běžeckou obuv, kterou máte vyzkoušenou, toto není kemp určený na přechod na fivefingers, bosý běh, nebo tak cokoliv ! JE TO KEMP NA PŘIDÁNÍ LEHKOSTI vašemu běhu a vysvětlení principů, které nám umožní běhat bez námahy a především zranění. PROSÍM tedy vezměte si již vyzkoušené boty.

2
aspoň dvoje běžecké oblečení, kdyby pršelo. Doporučuji dvě šusťákovky, několikery funkční trika, kulichy (ano, slyšíte dobře). Zbytek co jste zvyklí. Prosím o věnování péči teplotnímu komfortu středu těla. Po doběhání (a zpocení) půjdeme cvičit, je třeba se OKMAŽITĚ převlékat do suchého (tudíž ho musíte mít). :)

3
Karimatku, spacák
, a podložku na cvičení (karimatku ?) a nádobu na pití, třeba petku, ale raději termosku (cokoliv co se vejde do batůžku). Batůžek na běhání (stačí i jakýkoliv, maličký, nemusíte nic kupovat. Běhám již roky s batůžkama, různých velikostí, a se všema to jde. Musí se do něj vejít voda, susťákovka, a hajzlpapír. :)
 
4 –
Boty na přezutí, že jo. Jídlo a pití se dá nakoupit tady v konzumu, prosím nečekejte SUPERMARKET, máme tu klasikou jednotu. Zelenina i ocove tam je, a vaření ? můžete si dojít do vesnice na jídlo ! Takže není třeba se uplně bát, nebo si vařit na 4 dny dopředu. Lednici bohužel k dispozici nemáme. Ale opět není problém, vše si na jeden den dopředu nakoupit. Dále doporučuji vlastní vařiče. Vyučujeme návrat ke kořenům, a k tomu patří i soběstačnost – takže raději touto cestou všechny prosím – máte li, a chcete si vařit, vezměte si vařiče.

5 – Tužku, papír
, záznamové zařízení, foťáky, cokoliv na pořizování dokumentace. Ale především, tužku a blok. Prosím. Teorie bude opravdu hodně.

6 – Co nechat určitě doma ? 
EGO
prosím vás, je nám jedno, jak rychle běháte, jak moc si tu chcete naložit, atd. Jsme si tu všichni rovní, všichni chceme běhat. Nemám problém běžet 21km v čase 3:40 na kilometr, ale budu tu běhat s vámi jakoukoliv rychLostí – o RYCHLOST tu nejde, ta přijde pak, doma, až budete sami – vy a les.
PROBLÉMYberte to tu jako očistu, a chuť se bavit. Neexistuje nic takového jako obyčejný okamžik – toto heslo prosím mějte napaměti, a užijte si tu cokoliv. Zimu, déšť, pohodu, slunce – problémy nechcte již navždycky za sebou.Tak to je snad vše. Ještě to poslední na závěr : platba :

Prosím vás, o zaplacení zálohy 1500,- kč na č.u. 2051100385 / 8040. Do předmětu prosím uvedte svoje jméno…
V ceně je ubytování, sociálky, pronájem tělocvičny, všechny materiály ke kurzu a naše služby celé tři dny, včetně transferů na lokality.
Platbu prosím co nejdříve, zájemců je mnoho, a tak doufám, že jste to s přihlášením mysleli vážně : )

ZBYTEK peněz POŘEŠÍME NA ZAČÁTKU KURZU.

-------------------------------------------------------------------------

Snad jsem na nic nezapoměl, a kdyby snad ano, tak mi neváhejte napsat na email seven20@volny.cz
Budu teď sice v Egyptě, ale není problém se spojit, a dát si vědět. Na mailech po večerech snad budu.

Moc děkujeme, a již se na vás těšíme. Opravdu. Protože běh…je návykový.
A krásný.
A hlavně – JE TŘEBA SLYŠET SVOJE KROKY.

Martin a Mirka,
PIMP YOUR LIFE.CZ  ACADEMY
Freediving Instructors International

eMail : seven20@volny.cz
Freedive web : www.PimpYourLife.cz
Lifestyle MAG :
www.720.cz
Facebook :
www.facebook.com/720.cz
Skype : carys720
Martin Mobile
: +420 777 266 305 (czech tel.number)
Mirka phone : +420 602 626 184 (czech tel.number)


Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT