F.I.I.   FREEDIVING INSTRUCTOR LEVEL 2 - well done !

F.I.I. FREEDIVING INSTRUCTOR LEVEL 2 - well done !

11. 4. 2015 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Tak mohu s klidným srdcem ukončit náš forotomán z Egypta. Dodělal jsem dnes uspěšně zkoušky na instruktora level 2.
Kompletní shrnutí je tady, vevnitř, a vy si ho s poděkováním můžete přečíst...

Martin a Mirka, Egypt.


Well.
Finally done.

Je to skoro přesně dva roky, co jsem tu byl u Davida na instruktorských zkouškách…a nyní, po dvou letech, uzavíráme další etapu a začínáme novou – je tam inštruktor level dva.
Jsme tedy v Čechách dva.
David a já.

Dnes jsme to doťukli, napsal jsem si test, udělal nějaké nedořešené drobnosti, a bylo to. Chtěl bych napsat, že to bylo lehký, a víte co, ANO, bylo.

Popravdě – dva měsíce jsme se na to velice, velice poctivě připravoval – ano, opět říkám, asi nebylo na co, asi bych to dal stejně…ale JÁ CHCI BÝT MEGAPŘIPRAVENÝ.
Co kdyby něco.

Plaval jsem desítky kilometrů, jel negativky, fyzičku běháním naháněl a cukal se ve statikách, učil medicínu v angličtině. A nakonec, přijel sem.

David je jako instruktor přísnej, chce abychom měli profesorské znalosti, vědomosti o souvislostech, medicíně, řešeních krizových scénářů a abychom byli dobrými lektory, a uměli předat vše s nadhledem, entuziasmem.

Jsem rád, opět nemohu zdůraznit jak moc, že učím s Davidem. Přístup jaký on má – pevná ruka, ale vždy ochoten pomoci nad rámec všeho, je prostě úžasná zkušenost – a já jsem opravdu rád, že učím pod FII (Freediving instructors Internationals).

Tedy, děkuji.

- Moc Mirce, za podporu kterou od ní mám, že sem se mnou jela, a byla taková, jako vždy – naprosto skvělá žena.
- Davidovi, protože s tebou mě to baví. Nevím co dodat, protože to bych tu psal měsíc. Díky.
- Vám, že se k nám na kurzy hlásíte. Stále budeme spolupracovat na výzkumech, stále budeme šlapat do nových postup, technik, fyziologie, a poznatky začleňovat do výuky FII.

A pak to budeme zúročovat, tam venku, na zbývajících 70 procentech planety.

A vy, s námi.

Já děkuji.
Brzy naviděnou.

Martin, Freediving Instructors Internationals,
Level 1,2 INSTRUCTOR.

A jak to šlo za sebou....se mužete zpětně dočíst tady :

Uterý...

Okej, tak se nám to blíží zdárně ke konci. Dnes jsme toho ladili opravdu hodně. Například učení negativek, kdy Mirly udělala kus práce, kdo nekašlal plíce, neprošel :)
A pak ty PB na hloubkách padaj jak hrušky. Kongratulations Julius, i Mirly.

Well, pak jsem nastoupil na finální zkoušku já. Mno, bylo to zajímavé, hlavně na konci...kdy bylo třeba pohužít hodně sendvičovou metodu : )
Ale ANO, je to prostě tam. Takže mno, jako, jo.
Ufff...
Zítra to snad doťukneme, těsně před odletem. Držíme to v plným až do konce...ale vypadá to dobře, všichni přežijí.Pak jsme s Divochem a zbytkem tlupy vyrazili taky kouknout o čem že to tady okolo Dahabu vlastně je...nevěděl jsem že je tu oáza, kde dokonce teče voda ze země a není to z prasklý trubky !


A pak již jen čaj a domů na baštu.
A to je opět pro dnešek vše. Jdu za ženou na pokoj, než mi jí tam nějakej arabák obrátí na Islám.
Salám Alejkum voe !

Ma, uterý.

Pondělí !

Tak jsem přežil pondělí. Vstal jsem ráno, převalil se na podložku na jogu, a udělal pár cviků a převalil se do bazénu, který byl tak ledový, že STAtiky šly samy a MDR byl nastartovanej už když jsem čuchnul k vodě.
Statiky taky podle toho vypadaly, přes 5 minut na první pokus a takže limity splněny.

Pak jsme s Mirly odjeli na teorii a po vědomostech se šlo opět do vody. Samozřejmostí je vypalování ČERVA, na což jsme panu D. dovezli lahvinku Havany. Byl to jen litr, mizí zle.Ve vodě nás pak čekaly výkony okolo plavání. To jsem si vyloženě užil, kopu jak když běhám a naběháno mám stovky kilometrů, takže jsem byl rychlej jak dítě po prvním kari. Arabáci maj domrdané nožičky, takže se obvazují do ploutví - David nás dře z kůže :)A pak se již jen drtily streamlajny, safety, pozice, a t d...a večer jsme to zakončili přednáškama na téma : "řešení krizových situací na letištích světa". Velmi poutavé.
Dnešek mám každopádně splněn. Už jen ty hloubky, stále ještě je mám před sebou, a bude to zítra ! : )
A pak testy.
Ale to až v další části...stay tuned, bitches ! :)Sobota :

Tak a máme tu další den, sobota je za námi !
Dnes to byl fakt dlouhý den…jeli jsme statiky i hloubky a povedlo se, klucí splnili vše maj to za pár. Teplota byla vysoká a na plavky byly v permanenci.Dnešní sešn ve vodě – víc je líp !
Sice byli jen 4 studenti, ale udělali jsme 3 bojky :) Jedeme prostě ve velkým, hehe, komfort vlastní lajny je k nezaplacení. Kluci padali dolů jak olověný, nahoru v komfortu a relaxu, a my splnili pro dnešek také vše. Mirly opět Personal Best, až dostávám strach, kdy udělá hlubší ponory než já.
Ach jo.
Jedna bojka nikdy nestačí !
Vodní blechy, znáte, že jo. Mirly nezná, tak na to mrká svejma velkejma kukadlama. Video z goučka bude následovat brzy. Medůzky taky nelení a my si s nima hrajeme – především David je děsnej rebel.A to je pro dnešek vše. Zítra mě čeká maximální STA a tak to by bylo, abych tam nefoukl PB. Nebo BO ? Uvidíme, a napíšeme zítra večír. Tak zatím ahoj Evropo, a dobrou noc !

Ma a Mi s DaČanem.Pátek byl tento :

Inu, výuka probíhá v družné multikulturní atmosféře. Arabáci hulej jak rafinérky, a topěj všichni 4O m. Nechápu nic, a bavíme se.


My s Mirlikem každé ráno cestujeme cca 7 km tágem. Za 3 eura. Mno, podražilo se nám to tu. Tenhle řidič je ale skvělej… Rusáci tu ty ceny vůbec neřešej, a zaplatěj cokoliv. Jojo, bílý muž přichází s cukrem…a vodkou.A pak je konečně chvilka, taky na relax. Ten probíhá bud nahoře na Lighthousu, nebo u Davida, kterýmu jsme blitzkriegem obsadili místnost. Byl tak tak sám…si tam tak chlastal…ale ted už není sám.
Jsme tam my dva : )

A více se dozvíte třeba zítra !
Čekají nás maximální hloubky...
Tak držte palce : )

Ma a Mi,
Afrika

Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT