SAFARI - Egypt s delfíny na lodi

SAFARI - Egypt s delfíny na lodi

30. 6. 2015 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Tak .
Tak jako, co napsat.
Děláme freediving. Topíme hloubky. Trénuji vás, jak dosáhnout více minut, více metrů, víc modré. Proč to ale vlastně všechno děláme ?
Proč já ?
Pro to, co je nejvíc. Pro možnost, interakce se zvířatama. Delfíny, tuleni, želvy, dugongové, žraloci…velryby. A my, konečně, vám tu možnost nabízíme.
Takže, pojeďte na safari za zvířátky, s námi.Už před nějakým časem jsem se rozhodl, že tohle je to, co nám tu na kurzech PimpYourLife chybí. Ta možnost, jet si cíleně někam s lodí a potápět ty nejkrásnější lokality, oplývající životem. V jedné komunitě, s jednou partou, na jeden nádech. To je to, co jsem strašně chtěl, abychom všichni dělali. A když jsem se dostal k Honzíkovi Musilů, dalšímu instruktorovi FII, člověku s obrovskými zkušenostmi ze zařizování safari v jižním Egyptě, bylo rozhodnuto.

Uděláme akci společně.

Snad každý freediver se chce aspoň jednou zanořit někde se žraloky, delfíny, nebo želvami. Já jsem měl to štěstí, že již toto mám za sebou, a mohu s klidem říct, že neexistuje o moc větší zážitek. Začali jsme tedy hledat cestu, jak vám toto umožnit, aniž by jste museli na Tongu za velrybami, nebo na Bali za Mantami. Padla volba na Jižní Safari, Egypt.Plán akce jsme s Honzíkem, jakožto zkušeným Guidem dali lehce do kupy – již tam byl tolikrát, že není třeba cokoliv měnit. Posháněli jsme vše potřebné, a co jsme upekli, si nyní můžete přečíst tady :

PLÁN AKCE : JIŽNÍ SAFARI.
DATUM : 17 – 24 ŘÍJNA 2015
Freedivingová plavba po útesech jižního Egypta

Nebude to ale jen o delfínech, ale i o mnohem více akcích : jasně, průzračná voda vyhřátá teplým egyptských sluncem, pestrobarevné korálové, útesy pod hladinou, tajuplné vraky, na kterých slunce svými paprsky, rozehrává zábavnou stínohru, hejna zvědavých ryb, líné želvy a desítky hravých delfínů i tmavomodré hlubiny Rudého moře. To je jasné, že chcete. Ale vedle obdivování podmořských krás a interakcí s mořskými živočichy bude možné potrénovat i hloubkové disciplíny !!


Denně bude k dispozici několik tréninkových lan a bójí pod dohledem instruktorů FII a k tomu dokonce i sled - móóóc veeelká zábava! :-) Delfíni, želvy, rejnoci, možná i dugong a žralok, budou spolu s hromadou dalších miliónů pestrobarevných rybek asistovat u našich ponorů.
Ale i čas pro objevování podmořského dna tu bude. Jeskyně, spíše praskliny, v korálovém útesu Claudio také patří mezi nezapomenutelné zážitky a cestou budeme mít možnost navštívit i několik vraků v rekreačních hloubkách. Ale hlavně, budeme to dělat všichni dohromady…v partě,a v atmosféře pohodové plavby...


Během safari bude možné absolvovat certifikované kurzy FII: Level 1, takže tu bude možnost aby jeli i „nepotápěči“, i kurz Freediving Safety, potrénovat hloubky, techniky vyrovnávání i plavání s ploutvemi i bez nich, nebo se naučit, jak zapojit jógu do tréninkového plánu. Jóga bude ostatně na denním menu, ať už pro pokročilé, nebo pro úplné začátečníky, kteří by rádi třeba jen ochutnali a po ránu se mírně protáhli. Vše pod dohledem nás, zkušených instruktorů FII : mě a Honzy Musila.

Plavba je samozřejmě zaměřená především na freediving, pro zájemce je ale možné vyzkoušet si i přístrojové potápění, nebo se přidat jako přístrojový potápěč. Všechny vybrané lokality jsou vhodné pro oba způsoby potápění a na lodi budou i průvodci pro přístrojové potápěče. Ať už se s námi vydáte na moře s úmyslem vypouštět pod vodou bubliny či nikoliv, hlavní náplní výletu zůstává pohoda, relax a zábava nejen ve vodě!

Tak pojeďte.
My s Mirkou se na vás těšíme !

O bližší informace o safari si napište na naše emaily: 4dive@post.cz, seven20@volny.cz, nebo zavolejte na +420 604 518 441
(Honza Musil), +420 777 266 305 (Martin Cheníček).


Cenu se nám nakonec podařilo srazit na KOMPLET S LETENKOU, JÍDLEM, LODÍ, TRANSFERY :
CENA SAFARI: 26. 600,- Kč !!V ceně je zahrnuto
:

letenka, všechny letištní poplatky, transfery z letiště do přístavu a zpět, plná penze + odpolední svačina, ovoce, neomezené nealko nápoje (káva, čaj, cola, sprite, voda), ubytování na lodi, dva čeští průvodci - instruktoři freedivingu FII, několik tréninkových lan včetně bójek, možnost vyzkoušet si potápění s přístrojem...

V ceně není zahrnuto:

vízum (900Kč, potřeba řešit včas), potápěčské pojištění, zapůjčení potápěčské výstroje, bakšiš pro posádku (cca 30Euro), alkoholické nápoje na lodi, pití a jídlo mimo loď.
A na čem se budeme přepravovat ? Vzali jsme to největší, co bylo : )
Takže loď bude z roku 2011, dlouhá 39m a široká 9 – prostě loď jako kráva !: )
A jak budeme bydlet ? 12 dvoulůžkových kajut s vlastní sprchou i WC, klimatizací i bárečkem ! Takže super, žádný hajzly na chodbě a společná sprcha : )
A jak budeme jíst ? Salon a jídelna -  salon je rozdělen na dvě části, jídelna a společenská část s TV, DVD, stereo systémem

a barem, obě části plně klimatizovány. Taky tu budeme mít dvě paluby na cvičení jogy…prostě all inclusive.

 


MNO, PROSTĚ TAK. MOHLI BY JSME PSÁT JEŠTĚ HODNĚ, ALE CO VÁHAT. Pojďte to udělat. Bude to vždy jednou za rok, na podzim a tak se moc nerozmýšlejte. Já už mám cca 10 lidí, a kapacita je 22 lidí. Honzík už má taky partu. Proto je nutné, doladit co nejdříve zálohy, atd, tak prosím, kdo má opravdu zájem, napište nám obou maily, a my vám pošleme pokyny, co a jak.

Ju ?
Vše zařídíme !!!


Moc se těším. Moc. Na to, jak si to zase posuneme dál. Na výlety. Na vás, na super lidi.
Tak jdem na to.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Martin Cheníček
Honza Musil
Mirka Pytlounová

Freediving Instructors International

Level I instructor
Level II instructor
Pranayama instructor
Advanced safety instructor
CPR, OXY provider

eMail :
seven20@volny.cz (Martin)
eMail :
4dive@post.cz (Honza)


Freedive web :
www.PimpYourLife.cz
Facebook :
www.facebook.com/720.cz
Skype : carys720
Martin Mobile
: +420 777 266 305 (czech tel.number)

Video hýr :Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT