Egyptská výzva… The Arch project.

Egyptská výzva… The Arch project.

13. 9. 2015 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Tak se zeptám. Jo ?

Skončili jste kurz 1.
Doladili kurz 2.
Máte hotovo….a co teď ?
Jak se motivovat, jít dál ?
Co je dál ?
Co s tím freedivingem udělat dál ?
Co nějakou tu hozenou rukavici, nepotřebujete ? Nějakou tu motivaci ?

Moje možnost pro vás, je uvnitř.
Pojďte do toho s námi.Víte co, jsem realista. Vím o tréningách pro různé sporty opravdu hodně. Například jeden můj kamarád Perry nesnáší slovo trénink. Protože to znamená dřinu. Do tréninku se musíš nutit. Zatím co je rozdíl, když si jdeš „jen tak zajezdit, zaplavat, zaběhat…“

Tenhle postoj já chápu, je to jedna z možností přístupu.

Já mám trénink rád. Tréning, i to slovo, mě motivuje. Protože já si vždycky, vždycky stanovím nějaký realistický cíl (i klidně malý) a při dešti, unavě, přípravě jídla, lenosti…mám vždy před očima Ten Cíl. A ten mě nakopne, když už tělo nebo hlava nechce.

Znáte motivační videa ? Miluju je. Frank Medrano, kupříkladu. Tenhle člověk mě donutí jít klikovat vždy, když si pustím některý z jeho opravdu zdařilých kompilací. Ale není to nutné. Síla vizualizací, a věcí, které vím, že přijdou, je po mě dostačujícím hnacím motorem k tomu, abych si řekl : „jdu běhat, jdu plavat, jdu klikovat, jdu na kolo…“, i když hlava nechce a tělo je ochablé.

Dobře, ale nemáte to tak asi všichni. Po kurzech…znám. Nadšení které jsem do vás vnesl, se trošku s odstupem času vytrácí, motivace mizí, a najednou cítíš že jsi "zajel do stejné drážky svého života" a nemáš vlastně cíl, chuť, motivaci….z ní vyjet. Proto si myslím, že je tak strašně třeba s vámi neustále dál a dál pracovat…a dávat vám možnosti…malé cíle…se zlepšit.

Co z tohodle vypadne, říkáte si nyní asi.
Co na nás ten Martin ušije, nebo toto trvá, než se vybleje k věci…vím.

Ale omáčka je nutná.

Je září, před týdnem jsem se vrátil z třech měsíců (skoro) učení v Croatii. Asi jste si mohli všimnout, že jsme s Mirkou měli celé 4 dny na to, abychom po skoro 2 letech udělali také nějaké své hlubší ponory, abychom jako začali konečně „trénovat“ tak, jak to má vlastně být. Já začal s Mončou…Miri se blíží do hloubek…a víš na co jsme přišli ?

Že jako ano. Učení je dobrá věc, ale již to budou dva roky, co jsem si udělal své Bifinové PB (po třech měsících na Bali) 72m..a asi, mi ta práce na sobě, zjistil jsem, CHYBÍ. Takže jsme se dohodli.
Každý měsíc, leden – unor – březen – duben – pojedeme Blue Hole, na hloubkový tréninky. S vámi nebo bez. A tady přichází na řadu nás projekt, naše „Egyptská výzva“, pro vás.

Je září.
Pojďme si stanovit realistický cíl.
Ten bude :

Egpytská výzva : pojď se mrknout na The ARCH v dubnu.

Tak, je to venku. Nechte mě to rozvést, než to rovno zamítnete.THE ARCH.


Pro ty kdož neznají, je to průplav – jakási spojnice mezi Blue Hole v Egyptě a volným mořem. Začíná v hloubce 52 metrů a na šířku tento, na volné moře ústící průplav, má 25 metrů.
HLAVNĚ : Ne, nemyslím tím proplavat. To zaprvé. Proplavat je mimo realitu, a my jsme vám slíbili, že to bude realistický cíl.

Tááákže co teda ?

Pohled do The Arch, je jedna z opravdu magických věcí, kterou by jste si měli zažít. V hloubce kde již modrá je Deepblue, se otevře tenhle tunel světla, jakási brána mezi světy, mezi ohraničenou Blue Hole a lákajícím oceánem venku…a není třeba tam nasadit 60m, neboť vidět ústí Blue Hole je již od cca 40 - 45metrů. A to již je real. Ne ?

A máme tu motivační úkol. Shrnu to pro vás.

Pojďte začít tuhle zimu makat, abychom to mohli společně v dubnu udělat.
Co vám tedy chystám ?
Jak to naladit, abychom se tomu cíli přiblížili ?

Září/Říjen.

Každý týden vypíši na PimpYourLife ve fóru tréninky, at již se mnou, nebo jen soběstačné vaše tréninky. Bude k tomu běhání, kolo, prostě kardio příprava, samozřejmě. A bazén, ovšem. Již jen na vás bude, jestli se toho budete chtít zúčastnit, nebo ne. Dávám vám tu možnost, udělat si z tréninku radost. Jsem ještě měsíc v ČR, než odjedeme na Safari do Egypta ((ještě máme dvě volné místa ! A tam máme pro vás přichystaný mimo jiné i sled, takže možnost potrénovat variabilky...) a zúročit tam tuto měsíční přípravu.
Většina z vás stejně s námi jede.

Dále pak jedeme na dva měsíce na Bali, až do Vánoc. Chápu, tam asi s námi všichni nepojedete…ale stejně, někteří ANO. Pověnujeme se tam každý den Oceánu.  V plným.

Po návratu do ČR bych udělal tréninkovou session na celý den v Bazéně v Ralsku a v Liberci, abychom opravili a zkouknuli vaše posuny. A pak již bude leden, a několik schůzek a společných tréninků. Přidáme jámy, negativky, maximálky v bazéně.
A pak již je tu první Egypt, v lednu.
(Přihlášky zde)

Tam bychom se rozpotápěli, zhodnotili kdo kde má chyby a možnosti…a když to půjde, tak posunuli vaše PB.
Na druhé session (a je jedno, kterou si vyberete, jestli unor, březen, nebo duben) TO UDĚLÁME.

THE ARCH PROJECT.


projekt o tom, mít cíl. Mít chuť zkusit jít do sebe. Trénovat. Posouvat se. Držet se na cestě vedoucí k posunu.


Dáváme vám tu možnost.
Chcete ?

Martin a Mirka,
PimpYourLife.cz


Martin Cheníček
Freediving Instructors International
PimpYourLife.cz academy


FII Level I instructor
FII Level II instructor
FII Asistant instructor
PYL Pranayama instructor
FII Advanced safety
CPR, OXY provider

eMail :
seven20@volny.cz
Freedive web :
www.PimpYourLife.cz
Lifestyle MAG :
www.720.cz
Facebook :
www.facebook.com/720.cz
Skype : carys720
Martin Mobile : +420 777 266 305 (czech tel.number)
Mirka phone : +420 602 626 184 (czech tel.number)


Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT