Tak trochu o kurzu v bazéně - Freediving level 1

Tak trochu o kurzu v bazéně - Freediving level 1

6. 2. 2017 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček
Teda  !
Už to učíme dlouho, ale takovouhle legraci jsem už dlouho nezažil...
Takže pár slov k uplynulému kurzu vevnitř, a nějakou tu fotku taky.

Předně : byli jste naprosto top. Fakt. Ted nemyslím výkony, ty blyy taky super, ale byla fakt hlííína. Bratři Součkové - ty hlášky mi ještě budou dlouho znít v hlavě....díky.
Ale jak to šlo.
No, jako dycky, je ten rozjezd ve znamení řešení bezpečností a technik správého přímého dozoru, stejně tak jako videí o tom, jak to dělat, nedělat, proč a tak. Byli jste zvídaví až na dno, takže padaly správný dotazy, jako třeba jeslti močíme do neoprénu, a jestli se mi již někdy povedl PRŮSTŘEL. Evidentně jste již o freedivingu něco načetli a přemýšlíte o něm  !
Pecka.


No vybavení jsme vzali hopem, protože kdo nemá naplaváno tak ho karbon nezachrání, a už tam padaly dechové techniky, funěli jste víc než Růžičková do schodů, bylo tam hned zadejcháno až jsem stahoval topení. Než jste si začali unavou otvírat usta až sem si myslel že vám odpadne vršek hlav, poslal jsem vás na oběd, a nebo nakrmil našima veganskýma dobrotama. Jo, pálí to, vím. No jo no. Trocha čili ještě nikoho nezabila, hehe.

Po obědě jsme se vrhli na nehody a co a jak a proč dolu a jak dolu a jak časovat a jak signalizovat a tuhle a tamhle a tohle a tamto. Opět zábava největší, ty hlášky...ach bože. Než jsme stačili říct Blackout, bal bazén. Tak frčíme.

Bazén, no ty jo, statečně jste se popasovali se simulaci buddy separation, zachran, technik kopání, zanoření, a někdo i s ušima, který se jako na každým kurzu ukazují alfou omegou a největším problémem všech, hehe. No co naděláme, je to tak. Takže po hodině a pů skáčeme do jámy, a doděláváme výcvik i u lana, ručkujeme, ladíme kopy a vyrovnání - jo, začíná to nějak vypadat.


Je 19:OO a poslední ploutev plácne do vody a už vás ženu do sprch, kde následuje klasická hra "komu upadne mejdlo jako první." Jo, je to prostě boj. : )

Večer ještě po kvalitní žranici koukáme na ty pekelný styly na videu, opravujeme, vizualizujeme, kecáme, a ve 22:00 je pro dnešek konec. Vím, je to metelice, ale zase se stačí odvalit a bleknout na posteli, protože většina z vás bydlí na učebně a nebo ve stejné budově - je to dobrý, ne  ?

Vstávačka v neděli a už vás ženeme na statiky. Opět nevíra že se to povede na 3 minuty, a skoro u všech jsou tam zase tři minuty. Není na co čekat. Prostě 3 min každý po bazénovém kurzu většinou nasadí. Grautlace, a sypeme jámu na hloubky. Lano se ukazuje jako super treninková pomůcka, a jde to jde. I zanoření, safety, a další věci kolem jámy jsou již někde jinde než včera - a já mám fakt radost  !

Na učebně pak dolaďujeme fyziku, fyziologii a testík, kde zase klasicky všichni opisují, aby to pak měli všichni blbě : )
Ba ne, vědomosti tam byly, a já pak již jen mohu cca 3 hodiny s váma řešit tréninky, jídlo, pitný režim, cvičení, a vše okolo freedivingu vysoce nad rámec kurzu level 1. Inu, já takhle rád  !Kurz splnili a udělali všichni. Gratuluji, opět, protože tohle byla fakt zábava. Moc, moc mě tyhle kurzy v bazéně baví, fakt. Máme super zázemí, 8,5 jámu, vlastní dům s ubytováním a učebnou pro vás a teď již i nabízíme jídlo...prostě si to jedeme v kompletu. A snad se vám to takhle i líbí.

Mě to zase bavilo, moc. A proto, jsem vám tu ted napsal tenhle článeček. Jako poděkování, a pro fotky na památku. A snad, možná, i střihnu video.
Kdyby jste kdykoliv chtěli, zdarma na opačko samo mužete !
A my budeme jen rádi. A dál  ?

Nic nekončí !
Ted jsme teprve začali. Takže.....směle do vody, FREEDIVEŘI !

gratulujeme.
Ma a Mi,

Martin Cheníček a Mirlik PytlíkFII - FREEDIVING
INSTRUCTORS
INTERNATIONAL


PimpYourLife.cz academy

Level I instructor
Level II instructor
Asistant instructor
Pranayama instructor
Advanced safety
CPR, OXY provider

eMail :
seven20@volny.cz
Freedive web :
www.PimpYourLife.cz
Lifestyle MAG :
www.720.cz
Facebook :
www.facebook.com/720.cz
Skype : carys720
Martin GSM
: +420 777 266 305
Mirka GSM : +420 602 626 184Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT