Vy a my v kapkách vody.

Vy a my v kapkách vody.

5. 8. 2018 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Inu Level 2 v Chorvatsku, tedy kurz zaměřený na prohloubení potápěcího reflexu savců a s cílem „Naučit vás poslouchat vaše tělo…“ právě skončil.Půlka léta je za námi, musím ti říct, že to opravdu utíká. 62 dní v Chorvatsku. Mnoho kurzu. Jednička, dvojka, a taky 14 ti denní kempy...

Jede to opravdu rychle. V jedné knížce, která se jmenovala “Moře v čase zatmění slunce” od Marca Dolenka se psalo, že život v oceánu uteče opravdu rychle. Jen se probudíš, a zjistíš, že ti 80 let. Podobně mi to začíná připadat tady. Chtěl jsem zpětnou, že srpen.. Letí to, jede to..

A tady to je přesně tak. Že to potvrzuje, co jsem četl. Jeden kurz střídal další...Vy odjíždíte, přijíždíte, neustále se s někým loučím, zase ho vítám. Loučení nemám rád. Ani vítání. Nejradši bych vás tady všechny a pořád. Ostatně ...”Nejradši bych vás jsem nahnal všechny a povinně...!”, kdy už jsem to jen slyšel? Homolkovi...?


Právě jsme skončili Level dva. Byla to velká všehochuť lidi. Někteří přijeli jako úplně neznámí a vodou skoro nepolíbení...a objevovali oceán, někdo je tu již se mnou poněkolikáté, a zohledňuje svůj poctivý trénink.

A všichni mi s tím našli, co tu hledali.

Freediving ma mnoho podob. Někdo v něm hledá hloubky, někdo počítá metry, někdo hledá zážitky. Myslím si že ale všichni hledáme to samé. Trochu toho klidu a míru.
Prostě ráj...”
“No dyť říkám ze ráj...” na to odvětí Homolková.


To je vše.

Moc děkujeme.

Ze jste přijeli, ze jste tu byli, žili, topili, se smáli, sebe překonávali, mě učili.

Takhle jednoduše, se rozloučím.
Vlastně ne, rozloučení ne. To by znamenalo že se dlouho neuvidíme.
A my se uvidíme brzy.
V každé kapce vody budeme my.

Ma, a vy.


Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT