Bali - report z listopadu

Bali - report z listopadu

1. 12. 2022 Blog

Tak všechno jednou končí, a náš podzimní kemp tady na Bali skončil právě taky. A na mě je abych to celé nějak shrnul, moc se nerozněžňoval, ale prostě to tak nějak dal celé do kupy tady na obrazovkách telefonů, tabletů, kompů. Jdeme na to.

Článek o prvním turnusu jste asi již četli, kdyby ne, tak sem dávám odkaz…a jaká byla tedy parta číslo dvě ?
Přijela taková klasická skladba – dokazující že freediving je opravdu pro každého člověka lhostejno na věku, nebo sportovní průpravě. U mě na resortu se objevilo 7 statečných ve věku od 21 let až po 62. A přitom výkony byly u vše defacto podobné…Tenhle turnus už na resortu vše šlapalo o poznání lépe, a my se mohli víc vrhnout na ty výkony pod vodou. Dokonce nám vypnuli na pár dní uplně proudy, takže jsme několikrát udělali vrak co máme před resortem (hloubka 20 – 40 m, z čehož je video tady) a i deeptraining s Jukungama, kde byla voda klidná tak, že jsme neoddriftovali během celé session snad ani metr. Liberty ship už je taková ta klasika za odměnu, protože tady se toho dá najít, průplavy, život, skrytá zákoutí s množstvím ryb a nádherné světelné efekty, prostě magie. Byli jsme na Tigaronu, podvodních homolích, kde jsem je snažil naučit jak použít 30stp freefall k výletu do dálek a hloubek, a samozřejmě dalších lokalitách okolo našeho resortu.Výlet do PadangBai na Manty už podruhé neklapl s Mantama, (nepřiplavaly) ale to se prostě tak někdy stane, nicméně driftovací ponor na SD lokalitě na Nusa Penidě byl jeden z těch lepších, fakt to letělo a my se vezli v 10m hloubkce jak u okna vlaku…a příští rok tu bude nový 30m vrak, takže další atrakce na kterou se strašně těším díky OK divers z Padang Bai…A pak už taková ta naše klasika.
Odpoledne občas freedive trénink v bazéně, s Bohunkou jsme doladili kurz, plavalo se, posilovalo, a hlavně po večerech masírovaly naše zmučené těla masérky od vedle z Kubu I. Dokonce byli i tací, co se to snažili posunout na nový level objednáním dvou najednou, hahaha. Ale popravdě, celodenní freediving a pak trénink a večerní masáž, to je to jak si představuji kvalitně strávenou dobu na Bali…No a výkony ? Hele, s těma číslama to je složitý, u mě moc fotek s hodinkami studentů nenajdete, ale když už jsme u toho, tak co třeba Hanky posun se statikou z 3:00 na 5:22 ? Matěj DNF 85m… Petr s prstem v nose 45m CWT…Bohunka posun statiky z 1 min na přes 3 minutky..

Ale o to tak úplně na těchto kurzech na Bali nejde. Letos to mělo být tak, že to bude především Adventure. A tak jsem to chtěl, a tak jste to chtěli a tak jsme to udělali. Užívali všeho co Bali pod vodou i nad vodou nabízí, plnými nádechy.Resort je tímto otevřen, je funkční, a má mnoho věcí k vylepšení, a já na nich budu makat, aby to pro vás na jaře, až se sem zase vrátíme (kurzy jsou vypsány u mě na www.pimpyourlife.cz ) bylo zase o kousek lepší. Půjčíme vám vybavení, nakrmíme vás, ubytujeme, a provedeme vás nejen tím tréninkem okolo freedivingu, ale i krásami Bali nad vodou. A do té doby ?

Já teď jedu domů.

Resort je však na vánoce otevřen, protože sem jede moje kamarádka Alexa Lukášová, takže zavíráme na rain season až po vánocích. Což znamená, že kdyby jste někdo chtěl zmizet z českých propršených mediálním šílenstvím zahlcených vánoc do klidu Bali, nebojte se mi ozvat na emaila a nebo volat.

Budete mít resort jen pro sebe. Nebe bude modrý, voda teplá, a nebudou žádný „rolničky, rolničky, co to zvoní v nich“ atakovat vaši mysl z každého rohu. Seberte rodinu, a pojeďte.Moc děkuji všem, co tu se mnou otevřeli ten náš resort v první sezóně 2022 a doufám že se tu budeme potkávat i nadále. Neboť tento resortík jsem stvořil jako komunitní centrum pro lidi, co chtějí slyšet šumění vln a svůj dech.
Tak pojeďte, my tu na vás čekáme.

Martin, TheOceanFreediveResort Bali.Kontakt : seven20@volny.cz

RYCHLÝ KONTAKT