Freediving na Kypru: vraky, želvy, jeskyně, a Musan

Freediving na Kypru: vraky, želvy, jeskyně, a Musan

O kurzu

O kurzu

Hloubky, vraky, jeskyně, želvy, teplá voda a mnoho dalšího. To vše jsme si pro vás připravili na našem týdenním kurzu freedivingu na Kypru. Nová lokalita, skvělé podvodní atrakce, Advanced safety course a jako vždy videokoučink a rozbory vašich ponorů na nejlepší lokalitě ve středozemním moři. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost a přihlaste se co nejdříve. 

Komplexní výukový systém naplněný teorií a praktickými dovednostmi zajistí třinácti násobný mistr světa a rekordman Martin Štěpánek s mnohaletými zkušenostmi. Naučíte se zde vše přes bezpečné a správné metody potápění včetně výběru vybavení, dýchací techniky až po řešení jakýchkoliv problémů. Pro více informací navštivte náš blog

Co vás v kurzu čeká

V tomto kurzu se vám naskytne vidět spoustu zajímavých věcí. Jednou z nich je Musan, uměle vytvořená podvodní atrakce tvořena převážně stromy a sochami v hloubkách cca 10 m, a proto je ideální pro všechny freediviry. Dále Cyclops site s krásně písčitým dnem, skalami a perfektní viditelností nebo Capo Greco – série podvodních tunelů v různých hloubkách a vzdálenostech s maximální hloubkou 12 m, ideální na „jeskynní freediving pro začátečníky“.

Nebude chybět ani Nemesis a Liberty vraky v hloubce okolo 15–20 m, kde můžete vidět kanice, příležitostně želvy, tuňáky a mnoho dalších živočichů. Také uvidíte vrak ElPida – přes 60 metrů hloubá komerční kontejnerová loď, ležící v hloubce 30 m, která nabízí mnoho možností k proplavání, prozkoumávání a objevování. V neposlední řadě nás čeká přes 170 m velká loď, Zenobia vrak, ležící v hloubce cca 40 m.

Co vás v kurzu čeká
Kde kurz probíhá

Kde kurz probíhá

Náš týdenní kurz freedivingu probíhá na ostrově Kypr, kde se vám naskytne možnost vidět neuvěřitelné věci. Po příletu do destinace budeme pro vás mít velké auto pro 7 lidí. Z letiště pojedeme cca 45 minut na místo, kde budeme mít pro vás zajištěné ubytovaní. Auto je možné využívat každý den po potápění i k soukromým cestám po ostrově, vše je jen na vaší domluvě. Poté nás každý den čekají lokality buď v dochozí vzdálenosti, nebo autem.

Potápí se vždy dopoledne, v případě dvou ponorů bude konec „open water“ okolo 14–15 h. Odpoledne plánujeme volný program a večer společnou jógu u bazénu. Více o lokalitě a ubytování naleznete zde. 

Více o lokaci

Doporučené vybavení

 • neopren 5 mm
 • rukavice, ploutve, maska, šnorchl
 • opasek
 • hodinky
 • karimatka na jógu
 • sportovní obuv
 • blok na poznámky
 • závaží (vlastní závaží výhodu, ale můžeme půjčit i tam)
 • lanyard (máte-li a chcete chodit do hloubky více než 25 m)
Doporučené vybavení
Co je v ceně kurzu

Co je v ceně kurzu

 • ubytování
 • půjčení aut
 • benzín
 • bójky, lana a jiné deep dive vybavení
 • advanced safety kurz
 • videokoučink
 • rozbory ponorů
 • večerní jóga

Upozornění

V případě nemoci či zranění se nemusíte bát, že byste o kurz přišli. Obraťte se na nás a budeme se snažit vás přesunout na jakýkoli jiný volný termín tohoto kurzu. Pokud to i tak nepůjde, prosíme o sehnání zástupce / náhradníka.

Záloha je finančně nevratná a jejím zaplacením souhlasíte s tímto ujednáním. Zbytek doplatku poprosíme zaplatit až v hotovosti na kurzu, nebo těsně před vaším odjezdem na účet.

Upozornění

co o nás říkají účastníci?'

Na vašem názoru mi záleží a jsem rád, že se mi daří naplňovat vaše vysoká očekávání. Přesvědčte se sami.

Martina jsem poznal přes auta a cestování. Několik let jsem doma mluvil o tom, že bych se chtěl naučit potápět na nádech dál než do 2 metrů. A tak moje tlachání vyslyšela manželka a obdarovala mě kurzem v Libereckém bazénu. Super 2 dny, spoustu zajímavostí a jak je u Martina zvykem, tak i spoustu inspirace.

Honza Čech
Freediving kurz Liberec
20
let zkušeností
2500+
studentů
300+
proběhlých kurzů
100%
spolehlivost

Objednejte se na kurzFreediving na Kypru: vraky, želvy, jeskyně, a Musan

Vybrat termín kurzu *
Vaše jméno *
Telefon
Vaše zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

nejnovější články z blogu

REPORT ze sport tripu

REPORT ze sport tripu

celý článek
Co je to KranioSakrální terapie a proč je vhodná pro sportovce

Co je to KranioSakrální terapie a proč je vhodná pro sportovce

Kraniosakrální terapie je jemný terapeutický přístup, který se zaměřuje na harmonizaci toku tekutin a energie v těle, zejména v oblasti hlavy a páteře. Tato terapie může pomoci uvolnit napětí, zlepšit pohyblivost kloubů a posílit obecný pocit pohody klienta.
celý článek
další články z blogu