Kanárské ostrovy - Tenerife - Tabaiba

Freediving Kanárské ostrovy - Tenerife - Tabaiba

Ahoj freediveři. Chtěl bych vás všechny pozvat na úplně novou lokaci pro rok 2023, kterou jsme měli v plánu nabízet již dlouho. Naše společnost Freediving Instructors International pořádá pravidelně na ostrově Tenerife freedivingové kempy, a tímto vyrazíme prozkoumat krásy moře a přírody Tenerife s freedivingem i my. A vy : )

Kde kurz probíhá

Kde kurz probíhá

Místo kde budeme potápět i bydlet, se nachází v klidné vesnici Tabaiba, pouhých 14 km od hlavního města Santa Cruz de Tenerife.

Samotné centrum freedivingu se nachází v přízemí komplexu bytových domů Jardin del Mar a jen 40 kroků od břehu. Naše tréninkové místo se nachází v zátoce Tabaiba, pouhých 50 metrů chůze od dveří Freediving centra. Zátoka Tabaiba je chráněna téměř ze všech směrů, takže zde nejsou žádné proudy a hladina je vždy klidná, což poskytuje dokonalé podmínky pro potápění, včetně úžasné viditelnosti. Po snadném vstupu můžete dosáhnout hloubek od -20 m do -100 m, to vše v krátké vzdálenosti od břehu.

Centrum má obrovskou odpočinkovou zónu pro socializaci, strečink, sledování videí a filmů a obědy během přestávek. Je tam nová prostorná a soukromá učebna, 4 sprchy, 2 toalety, masivní vybavení/sklad a dokonce i kuchyňka.

Jak se k nám dostat

Existuje mnoho nízkonákladových leteckých společností s pravidelnými lety na Tenerife, včetně Ryanair, Aer Lingus, Easy Jet, Monarch, Iberia, abychom jmenovali alespoň některé; naplánovat si návštěvu předem, proto může být velmi ekonomické. Na ostrově jsou dvě mezinárodní letiště, Tenerife South a Tenerife North. Naše centrum je 52 km od jižního letiště a 17 km od severního letiště. Dostanete se k nám pravidelnou autobusovou dopravou nebo si od nás můžete nechat zajistit dopravu. Pokud přijíždíte s několika přáteli nebo s rodinou, pronájem auta může být možností ke zvážení, zvláště pokud plánujete vidět ostatní části ostrova.

Jak se k nám dostat
Něco málo o Tenerife

Něco málo o Tenerife

Tenerife je největší z Kanárských ostrovů, který se nachází západně od Afriky a jihozápadně od pobřeží Maroka. Tím, že se Tenerife nachází ve stejné zeměpisné šířce jako poušť Sahara, má teplé počasí po celý rok. Samotný ostrov je vulkanického původu s Mount Teide, nejvyšší horou Španělska a 3. největší sopkou na světě. Každodenní trek na sopku se velmi doporučuje a je jednou z hlavních atrakcí ostrova pro ty, kteří se nechtějí pouze opalovat nebo potápět. Sopečný původ Tenerife je viditelný i pod vodou, s mnoha jeskyněmi a plaveckými žlaby. Ostrov hostí velkou rozmanitost, zatímco na jihu je pouštní stanoviště, jen pár kilometrů na sever se můžete procházet hustými, zelenými a chladnými lesy a užívat si dramatické útesy a úžasné výhledy. Teplé a čisté vody Atlantského oceánu umožňují potápění po celý rok. Teplota vody se pohybuje od 26 stupňů v létě/podzim do 19 stupňů v zimě. Tenerife je španělský ostrov patřící do EU a je velmi oblíbenou prázdninovou destinací, létá tam mnoho leteckých společností. Na jihu ostrova najdete mnoho turisticky orientovaných pláží a letovisek, zatímco na severu jsou spíše místní města a okouzlující místní vesničky.

Zeptejte se na cokoliv

Vaše jméno *
Telefon
Vaše zpráva *
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

nejnovější články z blogu

REPORT ze sport tripu

REPORT ze sport tripu

celý článek
Co je to KranioSakrální terapie a proč je vhodná pro sportovce

Co je to KranioSakrální terapie a proč je vhodná pro sportovce

Kraniosakrální terapie je jemný terapeutický přístup, který se zaměřuje na harmonizaci toku tekutin a energie v těle, zejména v oblasti hlavy a páteře. Tato terapie může pomoci uvolnit napětí, zlepšit pohyblivost kloubů a posílit obecný pocit pohody klienta.
celý článek
další články z blogu