Běžecký kemp –⁠ běhejte s lehkostí a bez zranění

Běžecký kemp –⁠ běhejte s lehkostí a bez zranění

Místo konání
Osečná u Liberce, Česká republika
Termín
od 22. 9. 2023
do 24. 9. 2023
Volných míst
13 z 15
Cena
3 000 Kč
O kurzu

O kurzu

Chcete zlepšit svoje běhání, udělat ho lehčím, efektivnějším, vyvarovat se rizikům zranění či opravit si svou techniku? Tak právě pro vás pořádáme víkendový běžecký kemp plný záživných aktivit. Naučíte se zde správnému rozcvičení, naslouchat svému tělu, dechovým technikám i jak zrychlit a prodloužit svoje vzdálenosti, ale především jak běhat s radostí a bez námahy

Ať už jste začátečník nebo pokročilý, rádi vám pomůžeme k dosažení vašeho cíle. Proto dlouho neváhejte, a přihlaste se do našeho kurzu. Více informací o našem běhacím kurzu si můžete přečíst na našem blogu. 

Na co se v kurzu zaměříme

 • Rychlé běhy
 • Běhy do kopce
 • Intervalové běhy
 • Dlouhé a krátké běhy
 • Doplňková vičení na posílení šlach a kolen
 • Správné dýchání, postoj a stupně předklonu
 • Časování a vzdálenosti
 • Protahování - před během, po běhu (pro a proti)
 • Jak si sestavit jídelníček
 • Probereme běžecká zranění a uzpůsobení běžeckého programu
 • Obecné principy ve výživě
Na co se v kurzu zaměříme
Kde kurz probíhá

Kde kurz probíhá

Běžecký kemp odstartujeme na naší nové vile, která nám poslouží jako základna. Sraz je v pátek 11:45 na adrese Českolipská 114, Osečná 463 52. Město Osečná u Liberce se nachází přibližně 20 km od Liberce směrem na Stráž pod Ralskem, kde vám také poskytneme možnost přepání s vybavením pro vaření, sociálním zázemí a veškerým pohodlím. 

Kemp probíhá vždy od pátku 12 h do neděle, abychom vám stihli předat všechny potřebné znalosti a dovednosti ke správnému běhání včetně výuky teorie.

Po předchozí domluvě můžeme zajistit i ubytování v rámci naší villy. 

Více o lokaci

Program – pátek

Po příjezdu se seznámíme a vyrazíme na krátký běh okolo Osečné. Trase bude spíše rovinatá o délce cca 3 km. Během tohoto běhu se na vás podíváme, natočíme vás a zjistíme, jakým stylem běháte a jaký je váš rituál před i po běhu.

V pátek odpoledne probereme zejména pozitivní vliv běhání na tělo i mysl, běžecká zranění, styly běhání (outdoor, indoor) a práci s těžištěm. Mimo jiné se zaměříme i na cviky před a po běhu. 

Pokud to bude možné, vyrazíme ještě jednou na běh opět o stejné vzdálenosti 3 km. Tentokrát bude rozdělen do několika fází, kde již procvičíme techniku. Večer rozděláme oheň nebo gril a probereme cokoliv, co vás napadne. Pustíme si i natočená videa, abyste věděli, na co si dát pozor při dalším běhání. 

Program – pátek
Program – sobota

Program – sobota

V sobotu ráno se pověnujeme cvičení na posílení šlach, kolen a celkově těžiště těla. Dále nás čeká správné dýchání, zaměříme se na postoj, předklon, rotaci pánve, délku kroku a práci s horní částí těla. Před obědem nás bude čekat běh o délce cca 8 km a jeden výběh na kopec, který bude opět rozdělen do několika fází. Nebude nutné jej vyběhnout v kuse. Poté přijde zasloužená pauza na oběd a odpočinek. Odpolední program opět zakončíme během o délce 4 km, tentokrát jen pro ty z vás, kteří budou mít chuť se jít vyklusat.

Odpoledne probereme běžecké programy, dlouhé, pomalé a rychlé běhy, běhy pro radost a běhy do kopce. Pověnujeme se také časováním, intervalům, vzdálenostem probereme nemoci a uzpůsobení běžeckému programu a vybavení.

Večer bude obsáhlá přednáška o výživě.

Program – neděle

Ráno po rozcvičení a rozehřátí vyrazíme na finální běh našeho kempu. Tento 10km běh bude opět rozdělen do fází. Vždy na sebe počkáme, poběžíme velice pomalu a procvičáme všechny teoretické i praktické dovednosti z předchozích dvou dnů.
Zkusíme i pár nových věcí, jako třeba běh naboso.

Pokud vám nevystačí síly, můžete skupinu pouze dojít. Na tento běh si nezapomeňte něco k jídlu, pití a triko na převlečení. Zde se pověnujeme přípravě na celodenní běhání, kompenzačním technikám, rehabilitaci a fyziologii. Dále nás čeká teorie zaměřená na témata: příprava na závody, tréninkový program a evaluace vzdáleností a intenzity. 

V odpoledních hodinách okolo 15–16 h předpokládáme konec běhacího kempu.

Program – neděle
Co s sebou

Co s sebou

 • vyzkoušená běžecká obuv
 • boty na přezutí
 • nejméně dvoje běžecké oblečení (funkční trika, bundy, i kulich)
 • šusťákovka
 • karimatka, spacák
 • podložka na cvičení 
 • nádoba na pití
 • batůžek na běhání 
 • tužka, blok, záznamové zařízení 
 • DOBRÁ NÁLADA A CHUŤ SE UČIT.

co o nás říkají účastníci?'

Na vašem názoru mi záleží a jsem rád, že se mi daří naplňovat vaše vysoká očekávání. Přesvědčte se sami.

Martina jsem poznal přes auta a cestování. Několik let jsem doma mluvil o tom, že bych se chtěl naučit potápět na nádech dál než do 2 metrů. A tak moje tlachání vyslyšela manželka a obdarovala mě kurzem v Libereckém bazénu. Super 2 dny, spoustu zajímavostí a jak je u Martina zvykem, tak i spoustu inspirace.

Honza Čech
Freediving kurz Liberec
20
let zkušeností
2500+
studentů
300+
proběhlých kurzů
100%
spolehlivost

Objednejte se na kurzBěžecký kemp –⁠ běhejte s lehkostí a bez zranění

Vybrat termín kurzu *
Vaše jméno *
Telefon
Vaše zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Běžecký kemp –⁠ běhejte s lehkostí a bez zranění - další termíny

nejnovější články z blogu

další články z blogu

Běžecký kemp –⁠ běhejte s lehkostí a bez zranění

Objednat se