Freediving v Chorvatsku: 14denní kemp

Freediving v Chorvatsku: 14denní kemp

O kurzu

O kurzu

Přijďte na náš čtrnáctidenní kemp zaměřený na rozvoj vašich aquatických schopností, který děláme již několik let na začátku letní sezóny. Tento kurz je určen pro všechny z vás, kteří cítí, že jeden týden je málo. Posuňte své dovednosti dál! Pomůže vám i s hlubším pochopením, jak funguje vaše mysl a tělo.

V těchto dnech budete moci absolvovat FII kurz level 2 a FII skills session s vrakovým potápěním, jeskyněmi a hloubkovým tréninkem, a to pod vedením třinácti násobného mistra světa a rekordmana Martina Štěpánka. Součástí ceny kurzu jsou veškeré transfery, loď, benzín (včetně jednoho výletu na vrak), teorie, materiály, knížky, publikace, tréninky jógy, přednášky, videokoučink, bazén, lekce posilování i certifikace. Další informace si můžete přečíst v našem blogovém článku.

Co vás v kurzu čeká

 • 1.–4. den: freediving level 2
 • 5. den: odpočinek, jízda na kole, lanové centrum, bahenní lázně, slackline, knížka, pláž, možnost potápění
 • 6. den: dokončení kurzu freediving level 2, oslava
 • 7.–9. den: hloubky, vraky
 • 10. den: odpočinek, jízda na kole, lanové centrum, bahenní lázně, slackline, knížka, pláž, možnost potápění
 • 11.–12. den: hloubky, vraky
 • 13. den: mini soutěž (pouze v případě souhlasu celé skupiny)
 • 14. den: konec kurzu
Co vás v kurzu čeká
Program – 1. týden

Program – 1. týden

V prvním týdnu kurzu se budeme věnovat jak praktickým dovednostem, tak i teorii. Z praxe vás čeká trénování techniky na hloubkách, nácvik profilů ponorů, statické apnoe alespoň 3 × za týden, negative pressure dives techniky, deep safety techniky, ranní i večerní pranayama jóga a brániční vyrovnávání.  

Z teorie probereme základy fyziky a fyziologie ve freedivingu, parciální tlaky a jejich využití, dechové techniky, safety problémy a jejich řešení, videokoučink a rozebírání individuálních problémů. Po skončení tohoto prvního týden budete vědět vše o technice a možnostech, jak se posunout hlouběji.

Program – 2. týden

V druhém týdnu se budeme věnovat tomu, jak nacvičit techniky a znalosti z prvního týdne. 

Praxe tohoto týdne obsahuje každodenní nácvik vašich posunů ve statice, každodenní nácvik vašich posunů na hloubce, ručkování po laně, konstantní váha s ploutvemi, monoploutví či bez ploutve, variabilní váhu, dva celodenní výlety na krásné a poměrně těžké vraky s mnoha průlezy.

Program – 2. týden
Kde kurz probíhá

Kde kurz probíhá

Náš 14denní kemp freedivingu probíhá v Chorvatsku na ostrově Vir v Zadarské oblasti. Pro účastníky kurzu máme zajištěné ubytování v našich vlastních apartmánech za skvělou cenu s rodinnou atmosférou, luxusem i pohodou. Pro ty z vás, kteří by chtěli přijet pouze na týden, není problém, ale preferovat budeme ty, kteří se objednají na 14 dní. 

Příjezd na apartmán je možný v sobotu odpoledne. Ubytování je však k dispozici od 18 h, dříve prosím nejezděte. Konec kempu je naplánovaný na pátek ve 13 h a odjezd z ubytování nejpozději v sobotu v 8 h ráno. Více informací o lokalitě a ubytování naleznete zde.

Více o lokaci

Doporučené vybavení

 • neopren 5 mm
 • rukavice, ploutve, maska, šnorchl
 • opasek
 • hodinky
 • karimatka
 • sportovní obuv
 • blok na poznámky
 • závaží (pro ty, co letí letadlem, závaží půjčíme)
 • 5 l vody na první den
Doporučené vybavení
Certifikace

Certifikace

Všem absolventům kurzu freediving level 2 bude po splnění kurzu vystavena mezinárodně platná certifikace. Díky ní budete moct na potápění využít hluboké bazény, potápěčské základny nebo speciální lokality. FII certifikační testy jsou založeny na dovednostech a znalostech, které si osvojíte během kurzu a pro jejich obdržení není nutné splnění maximální hloubky.

Všechny potřebné informace a manuál od nás dostanete také v tištěné formě a můžete se nadále zapojit do vzdělávacího systému F.I.I. a PimpYourLife Academy.

Upozornění

V případě nemoci či zranění se nemusíte bát, že byste o kurz přišli. Kontaktujte nás a budeme se snažit vás přesunout na jakýkoli jiný volný termín v Chorvatsku. Pokud to i tak nepůjde, prosíme o sehnání zástupce / náhradníka.

Záloha je finančně nevratná a jejím zaplacením souhlasíte s tímto ujednáním. Zbytek doplatku poprosíme zaplatit až v hotovosti na kurzu, nebo těsně před vaším odjezdem na účet. Děkujeme.

Upozornění

co o nás říkají účastníci?'

Na vašem názoru mi záleží a jsem rád, že se mi daří naplňovat vaše vysoká očekávání. Přesvědčte se sami.

Martina jsem poznal přes auta a cestování. Několik let jsem doma mluvil o tom, že bych se chtěl naučit potápět na nádech dál než do 2 metrů. A tak moje tlachání vyslyšela manželka a obdarovala mě kurzem v Libereckém bazénu. Super 2 dny, spoustu zajímavostí a jak je u Martina zvykem, tak i spoustu inspirace.

Honza Čech
Freediving kurz Liberec
20
let zkušeností
2500+
studentů
300+
proběhlých kurzů
100%
spolehlivost

Objednejte se na kurzFreediving v Chorvatsku: 14denní kemp

Vybrat termín kurzu *
Vaše jméno *
Telefon
Vaše zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

nejnovější články z blogu

další články z blogu