Freediving na Maltě: jeskyně, vraky a průplavy

Freediving na Maltě: jeskyně, vraky a průplavy

O kurzu

O kurzu

Prožijte s námi jedinečné chvíle volného potápění na Maltě, která vás naprosto okouzlí, co se podvodní zábavy týče. Na tomto týdenním kurzu zde společně prozkoumáme jeskyně, vraky, průplavy a mnoho dalšího. Čekají vás také hloubky, výlety, reefy a nádherné západy slunce a teplá voda okolo 26 °. Malta má hodně co nabídnout pro začátečníky i naprosté šnorchlaře. Pro dvojice, kde se jeden z partnerů nepotápí, je kurz vhodný také, neboť až na dva výlety všechny aktivity provádíme ze břehu. 

Během kurzu se zaměříme na rozvoj vašich schopností, správné dýchací techniky, výběr vybavení a správné metody k bezpečnému potápění. Všechny tyto znalosti a dovednosti vám předá třináctinásobný mistr světa a rekordman Martin Štěpánek s mnohaletými zkušenostmi. Pro více informací se můžete podívat na náš blogový článek.

Co vás na kurzu čeká

V našem kurzu freedivingu vás čeká jeskyně Blue Hole s propadlým stropem, do níž vede průplav pod vodou cca 15 m hluboký s průplavem zpět na volné moře. Scenérie spadlého Azure Window s nádhernou viditelností a jeskyně Big Bear. Dále prozkoumáme vrak P31 na ostrově Comino, který je skvělý pro začátečníky nebo půjdeme na reef na Santa Maria Caves, kde není o průplavy nouze.

Nevynecháme ani Double Arch, dvoupatrovou proplavávačku, kde uvidíte hodně ryb, obrovskou jeskyni s puklinou Cathedral Cave a Wied Il-Ghasri nebo vrak lodi Karwella se dnem okolo 40 m. Uděláme si také výlet na Maltu, kde můžeme využít možnost potápění ze břehu Cirkewwa nebo potopený tanker Um El Faroud pro zkušenější freedivery a mnoho dalšího. 

Co vás na kurzu čeká
Kde kurz probíhá

Kde kurz probíhá

Náš týdenní kurz freedivingu probíhá na Maltě, která nabízí spoustu nevídaných možností pro potápění i krásy přírody. Letos jsme se přesunuli na ostrov Gozo, popřípadě Comino, vzdálené od Malty pár kilometrů. Zde také nabízíme možnost ubytování pro ty, co jsou na kurz přihlášení.

Jako ubytování jsme opět sehnali Farmhouse, kde budeme všichni pohromadě. V ceně kurzu je nejen veškerý luxus, ale i transfery, lodě, vstupy, zapůjčení závaží, bójek, lan, videokoučing, každodenní ranní jóga a mnoho dalšího včetně uvítacího grilování. Pokud budete chtít, letenky do destinace zajistíme, nebo si je můžete obstarat sami. Záleží pouze na vás. Více informací o lokalitě a ubytování naleznete na stránce Lokace.

Více o lokaci

Harmonogram týdne

 • 1. den: přílet, transfer z letiště na Farmhouse (ubytování), večer společné grilování 
 • 2. den: Gozo, Dwejra reef – Blue Hole s 15 m hlubokým průplavem
 • 3. den: vrak P31 na dně 18 m (Crystal Lagoons, Comino, reef na Santa Maria Caves)
 • 4. den: Double Arch – dvoupatrová proplavávačka na dně (18 m), Cathedral Cave 8 m hluboká, Wied Il-Ghasri
 • 5. den: Mgarr ix-Xini, 3 jeskyně, vrak lodi Karwella
 • 6. den: výlet na Maltu, potápění ze břehu, Cirkewwa nebo Um El Faroud - Blue Grotto – ze břehu
 • 7. den: návrat na Crystal Lagoons, Comino, oslava
 • 8. den: odlet
Harmonogram týdne
Co s sebou

Co s sebou

 • vršek neoprenu 5 mm
 • spodek neoprenu 3 mm 
 • rukavice, ploutve (monoploutve)
 • maska, šnorchl
 • opasek, hodinky
 • karimatka na cvičení, sportovní obuv
 • blok na poznámky
 • peníze na jídlo
 • závaží (pokud se vejdete do doporučené hmotnosti zavazadla)

Upozornění

V případě nemoci nebo zranění se nemusíte bát, že byste o kurz přišli. Budeme se vás snažit přesunout na jakékoliv jiné datum, které bude letos na Maltě volné. Záloha je finančně nevratná. Jejím zaplacením souhlasíte s tímto ujednáním.

Zbytek doplatku poprosíme cca o měsíc později na náš účet. Kdo má revolut nebo eurový účet, poprosíme o platbu v eurech. V ceně kurzu není zahrnuta letenka.

Upozornění

co o nás říkají účastníci?'

Na vašem názoru mi záleží a jsem rád, že se mi daří naplňovat vaše vysoká očekávání. Přesvědčte se sami.

Martina jsem poznal přes auta a cestování. Několik let jsem doma mluvil o tom, že bych se chtěl naučit potápět na nádech dál než do 2 metrů. A tak moje tlachání vyslyšela manželka a obdarovala mě kurzem v Libereckém bazénu. Super 2 dny, spoustu zajímavostí a jak je u Martina zvykem, tak i spoustu inspirace.

Honza Čech
Freediving kurz Liberec
20
let zkušeností
2500+
studentů
300+
proběhlých kurzů
100%
spolehlivost

Objednejte se na kurzFreediving na Maltě: jeskyně, vraky a průplavy

Vybrat termín kurzu *
Vaše jméno *
Telefon
Vaše zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

nejnovější články z blogu

další články z blogu